Category Archives: Závody

Soutěž v Plzni okem Promrzlých Pyjavic

V sobotu ráno vyráží z Českých Budějovic 2 obsazená auta. V jednom jede celá Čapí rodinka a teprve až čas ukáže, jestli malá Čápata půjdou ve šlépějích rodičů, nebo jestli je tyto sobotní výlety od zimního plavání zcela odradí. V každém případě v nich zanechají informaci, že sport a s ním leckdy spojené odříkání a dřina do života patří. Druhému  autu velí ostřílená plavkyně Vendulka a udává po cestě rady a pokyny. Je potřeba dodat odvahu a znovu a znovu vysvětlovat pravidla 3 nováčkům. A taky přesvědčit Jitku na 750 m. Vendy zvládá všechno, však ji znáte, jak umí zmanipulovat. Nováčci začínají pomalu litovat, že má voda nad 4 stupně a oni nemají možnost si vyplavat třídu. Jitka už je smířená se 750 m a remcá o poznání méně.

Martinova první Plzeň – a to pivo nepije :o)

Brzo ráno snídáme s Helčou vajíčka na slanině, pak v 7 hodin vyzvedáváme Marka u vlakového nádraží v Blansku a cestou budíme Michala, který si zřejmě ještě neposunul rafičky z letního času a má o hodinu míň. Dáváme mu akademickou čtvrthodinku a vyrážíme směr Plzeň.

Po cestě všichni zodpovědně volají a potvrzují zvolené tratě, někteří volí kratší. Voda má okolo 6°C a víme po předchozích zkušenostech, že tady mají chladnější teploměry a delší metry. Tedy studenější vodu a delší trať, což se i pak na výsledných časech všech plavců potvrdí.

Petr má doma ledovou čapu 2019

Nedá se nic dělat. Musíme si sportovně přiznat, že úplně nejlepší závody zimního plavání pořádají Hanáci. My konkurujeme větším portfoliem pomazánek, buchet a štrůdlů. Ale oni mají kromě zákusků taky škvarky v sádle a chleby se sádlem. Často i škvarkovou pomazánku. Ale na to je ve Slavkově ještě moc teplo a v Blansku a na Macoše to pak už nemáme v podstatě kam dát.

Konec gastronomického zpravodajství.

V sobotu na Plumlově Danka už po našem příjezdu vyzvídala, zda budu až do konce vyhlášení. Ptal jsem se pak dalších prostějovských členů, co potřebují. Že prý ode mě potřebují držet vlajku. Ale lhát přitom neuměl ani jeden. Pak to vyhlášení začalo a pořád jsem nic nedržel. To už bylo divné, až podezřelé. Přišlo to až na konci.

I ta nejdelší trať začíná prvním metrem…

Stojím na startu a s pohledem vpravo na malou bójku vzpomínám na svoji první stovku v Blansku v roce 2016.

Je 2. listopadu 2019 a ta první stovka mě dnes čeká 10x. Je to o 3°C teplejší než poprvé a za ty tři sezóny už mám za sebou 34 km ve studené a 47 km v teplé vodě v létě.

Z mého bledského deníčku…

Tentokrát neměl nápad Svaťa, ale Petr. Vydali jsme se na výzvědy do Slovinska na závody Světového poháru v zimním plavání ke krásnému jezeru Bled. Akce měla být totiž současně generálkou na MS 2020. Přihlásilo se něco přes sto závodníků, z nichž se většina zaměřila na kratší trati. My jsme měli přihlášené stovky a dvoustovky prsa nebo volný způsob a hlavně dlouhé trati. Na 1000 metrů si trouflo celkem 9 mužů a 9 žen,  450 metrů obsadilo 17 mužů a 13 žen a skoro polovina z nich bojuje o body v Českém poháru v ZP.