Monthly Archives: Prosinec 2013

Novoroční křest otužilců – pozvánka

1. leden. Nový rok je v Brně již desítky let spojen se společnou koupelí zimních plavců a otužilců především z Brna, ale i kamarádů z jiným míst.

Novoroční křest otužilců

v řece Svratce v Bystrci pod restaurací Hvězda
začíná ve 14:30 hodin

Tým FIDES obhájil Pohár starosty Městské části Praha 1

Na Štěpána, druhý svátek vánoční, se sešli téměř všichni otužilci v ČR i okolních zemí v Praze na 67. ročníku vánoční plavecké soutěže ve Vltavě – Memoriál Alfreda Nikodéma.

Setkání u Jihlavky

Pod tímto oznámením se už tradičně setkávají na Štědrý den u bránického mostu otužilci, členové brněnského FIDES,  oddílu dálkového a zimního plavání, se svými přáteli i diváky.

Tak i letos   popoledni vstoupilo do čtyřstupňové Jihlavky 13 plavců, aby pokořili štědrodenní tok řeky v délce 150 m. Na tři stovky diváků zdravilo plavce z břehu i z mostu. Těm působilo plavání zřejmě radost, protože někteří je pojali jako recesi dokonce se žebříkem, který byl nejen k dispozici při vstupu do  řeky,  ale pomáhal udržovat stabilitu i při chůzi nepříliš hlubokým korytem.

Vánoční plavání ve Slavkově

Slavkováci znají zimní plavce oddílu Fides Brno jen z říjnových závodů Českého poháru, které se tu letos konaly již posedmé a kdy má voda kolem 16 °C.  Na Štědrý den to bylo jiné. V poledne se sešla desítka zimních plavců na slavkovském koupališti a spolu se dvěma odvážlivci z řad příchozích, před kterými nelze jinak než smeknout, se ponořili do dvoustupňové vody bazénu.

Vánoční setkání u Jihlavky

setkani_u_Jihlavky