Monthly Archives: Únor 2014

Olomouc 22. 2. – předzvěst jara

Zatímco loni měla voda v řece Moravě v Olomouci teplotu 0°C, vzduch 2°, celý den hustě sněžilo  a už jen doprava na místo byla adrenalinovým zážitkem, letošní rozmarná zima nám přichystala mnohem přívětivější podmínky: voda 5°, vzduch 7°, z podmračené oblohy občas vykouklo sluníčko.

Reportáž v pořadu Dobré ráno, ČT2

Česká televize na kanálu ČT2 odvysílala 24.2.2014 reportáž o činnosti našeho oddílu, tentokrát více z pohledu otužileckého.

Zdroj: Česká televize, 2014

Mistrovství ČR ve volném způsobu je již minulostí

V sobotu jsme byli pořadateli republikového mistrovství.

Do vody se dostalo 43 našich plavců, téměř všichni dosáhli na body. Ze 33 udělovaných medailí jsme získali třetinu, šest zlatých, tři stříbrné a dvě bronzové.

Obvyklé medailisty Béďu, Petra, Vlaďku, Lenku, Hanku a Radka, doplnilo pět nováčků, kteří se na stupně vítězů podívali při republikovém zimním mistrovství  úplně poprvé. Magda zná pocity vítěze z bazénového i dálkového plavání, Martin Zajden a Robi Šupa vybojoval premiérově stříbro a Jano Kacián bronz. Dunajskostredský dorostenec Máté Mészáros získal při své české premiéře v zimním plavání zlatou medaili.

Za výborné výkony zaslouží ocenění i všichni ostatní plavci.

Pozvánka na mistrovství ČR v zimním plavání

Srdečně zveme všechny zimní plavce i diváky na mistrovství ČR v zimním plavání ve volném stylu, které pořádá náš oddíl Fides Brno.

Mistrovství se uskuteční v sobotu 8. února od 12:45 hod. na řece Svratce v Brně – Bystrci (poblíž zastávky ZOO) a představí se na něm špička českého zimního plavání. Jelikož české zimní plavání patří mezi špičku na světě, budete moci spatřit nejlepší z nejlepších.

Poprvé na mistrovství světa v zimním plavání!

Poprvé v historii se Český plavecký svaz v zimním plavání zúčastní Mistrovství světa v zimním plavání.

Mistrovství světa se koná od 19. 3. do 22. 3. 2014 kousek od polárního kruhu ve finském Rovieniemi. Ve vodě o teplotě 0 až 2 °C bude Českou republiku reprezentovat 5 mužů a 3 ženy z brněnského sportovního oddílu FIDES. Tito sportovci v 6 různých kategoriích budou plavat v konkurenci téměř 1000 dalších plavců z 28 zemí v bazénu vyřezaném v ledu na řece Kemijoki.