Monthly Archives: Březen 2014

Kdo za to může?

 

Čím to, že je v naší malé zemi tolik zimních plavců a otužilců?

Může za to Mihola, Moravec či Prokop? Určitě taky, ale musíme pátrat ještě dál…

Styl a výkon Magdy Okurkové na MS ve Finsku přirovnávají k Boltovi v běhu

Magazín „Open water swimming“ (plavání v otevřené vodě) publikoval na svém webu příspěvek Freezing Freestyle, Magda Okurkova-style.

Naše výprava na Mistrovství světa v zimním plavání

Pravidelní návštěvníci našeho webu ví, že se někteří naši členové účastní historicky první výpravy na Mistrovství světa v zimním plavání.
Na těchto stránkách Vám budeme přinášet aktualizované informace tak, jak je budeme z Finska dostávat.

Pohár Slnečných jazier

15. března 2014 na Slovensku v Senci se uskutečnil Pohár Slnečných jazier. Už třetí ročník soutěže zimních plavců připravil Klub otužilců Senecké ľadové medvede. Poprvé se tam plavala i nejdelší kilometrová trať.

Celý týden nebylo ani mráčku, za to sobota se zatáhla jako deka. Když jsme dorazili do kempu u jezera, tak se nikomu nechtělo vylézat ani z auta. Vítr zvedal půlmetrové vlny a bral mnohým chuť jít do nejdelších tratí. Než začala soutěž, tak se dalo do deště. V podpalubí korábu, který sloužil jako naše šatna, bufet a odpočívárna, byl perfektní servis. Čerstvě namazanému chlebu se škvarkovou pomazánkou nebo sádlem s vonící cibulí těžko kdo odolal. A ty štrůdly, oči přecházely a sliny tekly. Trošku horší to už bylo s typickým slovenským gulášem. Ale po doplavání bodnul, protože byl dobře ohřátý a dal se dlabat i s třesoucí se rukou.

Moje účast na Vasově běhu 2014

Většina členů oddílu se věnuje mimo zimnímu plavání i řadě jiných sportů. Máme tak v řadách třeba Mistra ČR ve Squashi, řadu triatlonistů a též několikanásobného účastníka Vasova běhu – Jiřího Martinoviče, jehož zážitky z letošní účasti vám zde přinášíme.

Tak jako je pro železné muže závod na Havaji, pro dálkové plavce přeplavání kanálu LaManche, tak pro běžce na lyžích je stejnou výzvou Vasův běh.