Monthly Archives: Prosinec 2014

Deník.cz: Brněnský otužilec Mihola se koupal i u polárního kruhu

Brněnský Deník otiskl článek o našem předsedovi:

Přímý odkaz na článek: http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/brnensky-otuzilec-mihola-se-koupal-i-u-polarniho-kruhu-20141229.html

Brněnský otužilec Mihola se koupal i u polárního kruhu

Brněnský plavec a otužilec Petr Mihola. Autor: Archiv Petra Miholy

Tradiční křest otužilců v brněnské Svratce

1. leden – Nový rok

V Brně je Nový rok desítky let spojen se společnou koupelí zimních plavců a otužilců především z Brna, ale i kamarádů z jiným míst.

Novoroční křest otužilců

v řece Svratce v Bystrci pod restaurací Hvězda
začíná ve 14:30 hodin (v roce 2015 již 44. ročník).

Přejeme Vám hodně zdaru do Nového roku, hlavně zdraví, štěstí, radost a pohodu. Věříme, že si nenecháte ujít šanci zaplavat si první den v Novém roce. Těšíme se na setkání s Vámi, na Vaši plaveckou či diváckou účast a současně Vás všechny moc zdravíme.

Zimní vodě zdar !    Michal Moravec
za pořádající oddíl zimního a dálkového
plavání  FIDES Brno

Setkání u Jihlavky na Štědrý den – pozvánka

Setkání u Jihlavky

Hradec již opět ve starých kolejích

Labe nabídlo teplotu vody 4,5 a tím pádem také větší základy. Využili jsme toho. Rostík vyhrál o délku zaoceánské lodi, brněnský Pražák Kuba byl druhý, Martin Zajden třetí a uzdravený rekonvalescent Hormonek čtvrtý. Magda si zaknihovala sedmé stříbro, bylo to tentokrát ale v bojovnějším duchu a určitě ta stříbra nebude sbírat až do konce. Na kiláku jsme Pražáky „přehlasovali“ 15:10 a na 750 pak 12:8. Nechyběl ani náš tradiční „kilometrový vláček“ Michal, Radek, Petr, Kubášek, Petřík Kunc. Výborně si vedla Vlaďka, bez problémů si poradila s tratí 750 metrů a má od podobných distancí aspoň na čtyři měsíce pokoj, leda by někde ještě byla povodeň.

Fides v Plzni

Dávno se už nesnažíme vyhrát pohár plzeňského primátora. Pod dojmem velmi spolehlivého náskoku jsem dokonce nabádal vytížené členy k odpočinku.
Poslechl celý Slavkov kromě Zdenka, ten byl na návštěvě v Západních Čechách a tak si dal na Boleváku 750 metrů. Dalších osmnáct náš šlo na kilometr a využilo tak poslední „teplé“ vody na osm stupňů.  Největší oběť přinesli oba Pékovci, na start to měli téměř 500 kilometrů.