Monthly Archives: Prosinec 2015

Vánoční Praha vyšla líp než před rokem

Část stabilního kádru na Štěpána odpočívala. Do Prahy tak neodjeli Lubošek s chotí, Petřík Kunc, Helča a Pavel Mikulášek. Bez party Montenegro jsme i tak dosáhli čestné remízy na trati 750 metrů. Co projeli chlapi (16:20 na „kusy“, výborní ale byli Rosťa, Martin, bráchové Dežo a Ondrej, velký i malý Michal, Mojmír a Radek), to „nahrabaly“ děvčata Magda, Zuzka, Jana, Helenka a při své pražské premiéře i Vlaďka.

Novoroční křest otužilců 2016

1. leden – Nový rok

Společná koupel zimních plavců z Brna a okolí se uskuteční na tradiční otužilecké akci, která bude již 45. ročníkem.

Novoroční křest otužilců

v řece Svratce v Bystrci pod restaurací Hvězda
začíná ve 14:30 hodin.

Vám čtenářům našeho webu přejeme do Nového roku hodně zdaru, zdraví, štěstí, radosti a pohody. Věříme, že se otužilci sejdou v hojném počtu a nenechají si ujít šanci zaplavat si první den v Novém roce. Těšíme se na setkání s Vámi, na Vaši plaveckou či diváckou účast a současně Vás všechny moc zdravíme.

Zimní vodě zdar !    Michal Moravec
za pořádající oddíl zimního a dálkového
plavání  FIDES Brno

P.S. Sraz otužilců ve 13:30 v Bystrci v restauraci „Šiška“ na ragbyovém hřišti, ulice Jakuba Obrovského. GPS: 49°13’29.9″N, 16°31’56.9″E

Z médií

Setkání na Jihlavce

Již popatnácté se sešlo 16 plavců, členů oddílu zimního a dálkového plavání Fides Brno, na řece Jihlavce pod mostem mezi Moravskými a Novými Bránicemi k tradičnímu štědrovečernímu plavání.

Po poledni uvítal plavce a téměř pětistovku diváků na mostě i pod mostem Pavel Kouřil krátkým projevem, v němž vyložil smysl tohoto jubilejního setkání. V prvé řadě položil důraz na přátelství, které spojuje plavce s početnými diváky právě o Vánocích. Poděkoval za dar téměř 3000 korun, které vynesla loňská dobrovolná sbírka za občerstvení ve prospěch Oblastní Charity v Rajhradě. Letošní setkání posléze vzdalo hold osmadvacetiletému plavci Fidesu, Jakubu Haškovi, který zemřel nedávno. Vzpomínka na něj zůstala i v bránickém plavání. Jejím symbolem bylo uložení věnce květů na hladinu řeky, s kterou odplul k moři.

Mezinárodní kilometr v Hradci Králové

V sobotu 19. prosince jsme jeli opět do Hradce Králové. Tentokrát na kilometr pořádaný Jirkou Kuřinou v rámci asociace IISA.

Z 25 závodníků z deseti států a tří světadílů dodal náš oddíl devět – Čechy Rosťu, Hormona, Peťu, Michala a Magdu, Slováky Pékovce a Riša a Rakušáka Josefa. Z osmi našich mužů skončil nejhůř Ondrej na 12. místě, když porazil sedm soupeřů. V prvních dvanácti mužích jsme tak měli hned dvoutřetinové zastoupení. Magda byla netradičně mimo stupně vítězů za Štěrbovou, Argentinkou Victorií a Renčou.

Setkání u Jihlavky na Štědrý den – pozvánka

Setkání u Jihlavky2015