Monthly Archives: Březen 2016

Pozvánka – účastníci MS v Českém rozhlase

30. března 2016 od 11 do 12 hodin budou na Českém rozhlase, stanice Brno, vyprávět naši oddíloví kolegové Zuzka a Pavel Kouřilovi o jejich účasti na Mistroství světa v zimním plavání 2016.

Záznam pořadu si můžete poslechnout na stránkách Českého rozhlasu.

MS – Tyumen: Organizační zajištění stojí nejen za zmínku, ale zaslouží pochvalu!

Registrací to začalo. Každý jsme dostali na krk delegátku se jménem a na zadní straně vylepené pásky určující, co kdo plave a tři časové kolonky T1, T2 a T3.
T1 /T3-30 min/ určoval příchod do šaten. Obrovský stan postavený na nábřeží řeky Tury, odhaduji 40×10 m, zahrnoval dvě oddělené části 5×20 m zvlášť pro ženy a muže. Tento prostor byl vytápěn dvěma silnými horkovzdušnými agregáty na teplotu ke 30 st. Řady lavic poskytovaly dostatečný prostor k převlečení. V přední části stanu, v těch zbylých 10×20 m, byly regály s pultem, kde přebírala obsluha igelitové pytle s přebytečným oblečením. Bezpečně uložené věci si každý vyzvednul po doplavání proti plastovému číslu. Klasický praktický šatnový systém. Ve zbylé části této šatny byly lavice. Byla to čekárna, kde v pravidelných intervalech vyzývali dva pořadatelé rusky a anglicky k odchodu do „predstartovnoj palatky“ (předstartovního stanu). Postavený byl přímo na řece, deset metrů od plaveckého bazénu. V tomto, také perfektně vytápěném stanu, bylo pět řad židlí označených od jedničky do desítky. Každý měl svoje místo dle příslušné startovní dráhy. Tomu odpovídalo i deset plavebních drah. Postupně, jak první řada závodníků odešla ke startovním žebříkům, zbývající čtyři řady se posunuly o jedno pořadí vpřed. Zadní volnou řadu židlí následně obsadila nová várka startujících. A tak to šlo celý den. Jednou dírou se postupně vcházelo ze šaten do předstartovního stanu a druhou se odcházelo na start. Po doplavání byl k dispozici neskutečný servis, který jsem ocenil po absolvování trati 450 m. Ale o tom až později.

Reportáž z Mistrovství světa v Tyumenu

Přinášíme Vám přímou reportáž, kterou tvořil svými zápisky Jakub Valníček a následně doladil Pavel Kouřil.

Tyumen 2016

Na podzim 2015 jsme se dohodli s Brňákama a Luckou Leišovou, že pojedeme na Mistrovství světa v zimním plavání do ruského Tyumenu. Na podzimních závodech jsme postupně zjišťovali co a jak, do kdy je registrace, atd. Přípravy byly takové vlažné. Zjišťovali jsme jak to je s plaváním 450m kvůli limitu, původně byl stanoven limit 10 minut, což by někteří z plavců pravděpodobně nezaplavali. Kolem Vánoc už bylo jisté, že limit je prodloužen na 15 minut, ale musí se splnit spousta spíše administrativních záležitostí, aby se plavec mohl přihlásit na 450tku. Předpokládaná teplota vody je kolem 0°C. Plavec musí projít speciální zdravotní prohlídkou a musí přinést potvrzení vysílací organizace, že je způsobilý zaplavat celou trať bez problémů.

Česko má další medaili!

Přinášíme vám reportáž Pavla Kouřila přímo z ruského Tyumenu:

Počasí nám přeje, dnes byl ráno mráz přes deset pod nulou – místní říkali  -13°. Jak vyleze sluníčko, tak se vše rozzáří a je pohoda. K poledni je ve stínu od -2°do -5° a na slunci příjemně.

Voda se točí kolem jednoho stupně, je LEDOVÁ. Celou noc se o ni stará četa údržbářů, kteří proudem vody nedovolí tvorbu ledu.Přes den jsou závody, tak to plavci víří sami a udržují v tekutém stavu.

Máme první bronzovou medaili z Mistrovství světa v zimním plavání 2016, Tyumen (RU)

Gratulujeme Zuzce Kouřilové k získání bronzové medaile na Mistrovství světa v zimním plavání, které se letos koná v ruském Tyumenu. Zuzka zvítězila ve své kategorii na trati 100m volný způsob časem 1:51.40.