Monthly Archives: Říjen 2016

Odešel Jarek

Jarek se narodil v roce 1927 ve Znojmě, v Dyji uplaval svoje první metry. Znojmo na začátku války s rodiči upustil před Němci. „Celý život jsem tavil sklo“, vysvětloval mě často na cestách na soutěže. V roce 1997 mu bylo 70 roků. Přišel za mnou: „Budu teď asi rok chybět, staví se továrna ve Vietnamu, vyžádali si mě tam!“ Vrátil se skoro za dva roky. „Byl jsem tam skoro zbytečný, vedl to celé Holanďan, můj žák!“, poznamenal se skromností sobě vlastní.

Pozvánka na besedu s Jackem

V sobotu 12. listopadu v 18.30 h. se v malém sále kulturního domu Bonaparte ve Slavkově u Brna uskuteční beseda s Jackem Brightem, zimním plavcem a dobroduhem s vášní pro polární cestování, členem oddílu zimního plavání I. PKO Praha. Přeplaval Beringovu úžinu z Ruska do Ameriky, hledal vhodné podmínky pro ledové plavání na Špicberkách a zúčastňuje se mnoha plaveckých akcí v ledových vodách severu.

Jak se rodí zimní plavci

V sobotu 8. 10. 2016 jsem se stala účastníkem svého prvního závodu v zimním plavání.

Jak to začalo? V létě jsme chodili s přítelem kondičně plavat. A když zrovna nebylo počasí, tak jsme smutně koukali na zavřenou bránu koupaliště. Jen nám nešlo do hlavy, že i když třeba prší, je u bazénu pohyb, že tam někdo je!

A tak jsme se seznámili se slavkovskými otužilci a začali s nimi plavat. Potom provoz koupaliště skončil, a my mohli chodit dál. Postupně voda chladla a nás mezi sebe přijali do oddílu Fides Brno a přiblížila se sezóna zimního plavání a s ní i můj první závod.