Monthly Archives: Listopad 2016

Soutěž v zimním plavání v Blansku, sobota 12.11.2016, přehrada Palava

Příprava soutěže

Otužování v Blansku a na blanensku má trochu pozapomenutou historii. V neděli 30.11.1975 proběhl první blanenský otužilecký trénink s náborem nováčků. Pořadatelem byli plavci Lokomotivy Brno v čele se zakladatelem brněnského otužování Antonínem Nollem. Za přihlížení 300 diváků provedli otužilci rozcvičku a následně si zaplavali ve vodě, kde byla vyřezána v ledu plocha pro jejich vystoupení.

Moravskoslezská liga nejmladšího žactva, Brno, 5.11.2016 (25m)

V sobotu se v bazénu na Kraví Hoře konala Moravskoslezská liga nejmladšího žactva. V konkurenci více než dvaceti plaveckých oddílů jsme si nevedli vůbec špatně. Naši malí plavci vybojovali celkem šest medailí, vylepšili si své osobní rekordy a našim nováčkům se na závodech moc líbilo!
Děkujeme za účast a k předvedených výkonům gratulujeme!

Otevřený městský přebor žactva Brno, 22.10.2016 (25m)

V sobotu 22.října jsme se zúčastnili Otevřeného městského přeboru žactva. Závody se konaly v plaveckém bazénu na Lesné a kromě všech brněnských oddílů startovali např. i plavci z Hodonína, Břeclavi, Znojma či Vysokého Mýta. V této konkurenci jsme vybojovali celkem 6 medailí a každý z našich plavců si vylepšil nějaký ten osobní rekord. Všem k předvedeným výkonům gratulujeme!