Monthly Archives: Prosinec 2016

Pošestnácté

Je to k neuvěření, jak ten čas letí, ale na Štědrý den 2016 se už po šestnácté sešli plavci, otužilci, u Jihlavky, aby ji u bránického mostu ve studené vodě 1,5°C pokořili v délce něco přes 100 m, a to nejen pro svou radost z neobvyklého sportování, ale i pro radost a potěšení přihlížejících diváků. Těch se dostavilo odhadem počítáno na čtyři stovky. Obvykle obsazený most doplňoval letos nečekaný počet přihlížejících na břehu řeky.

Napočítal jsem patnáct plavců, mužů i žen, kteří z řeky vítali pozdravem návštěvníky, přijíždějící i z odlehlých míst. Přes nevlídné počasí to byly hřejivé projevy lidského přátelství, symbolického právě o Štědrém dnu.

Křest otužilců ve Svratce v Bystrci

1. leden – Nový rok

V Brně je Nový rok tradičně spojen s koupelí zimních plavců a otužilců z Brna i jiných míst.

Přejeme Vám úspěšný Nový rok 2017, zdraví, štěstí, radost a pohodu.

Podívejte se na fotografie z křtu.

Štědrý den 2016 netradičně

Vánoce provázejí různé tradiční obyčeje, ve Slavkově se již čtyři roky drží jeden netradiční – plavání ve studené vodě. Poprvé se na koupališti sešli zimní plavci na Štědrý den v roce 2012. O rok později pozvali prostřednictvím Slavkovského zpravodaje i další, neregistrované zájemce o otužování.

Přišli jen dva a asi dvacítka diváků, většinou příbuzní a známí. V roce 2014 už bylo ve vodě 19 plavců, přibylo i diváků. Loni si zaplavalo celkem 22 lidí, studenou zkusili i někteří návštěvníci předchozích ročníků.

Setkání u Jihlavky na Štědrý den – pozvánka

setkani-u-jihlavky-2016

24. 12. Slavkov – Vánoční koupání

Zveme všechny příznivce otužování na 4. ročník vánočního plavání. Sejdeme se na Štědrý den o půl jedenácté na koupališti ve Slavkově a v 11 hodin se společně ponoříme do studené vody. Počet odvážných, kteří si pobyt ve vodě kolem 3 °C chtějí vyzkoušet, stále vzrůstá. V prvním ročníku, v roce 2013, si troufli jen dva, o rok později se přidalo devět a loni jich bylo dokonce šestnáct. Bude nás letos ve vodě víc?
Na netradiční začátek Štědrého dne zvou zimní plavci