Mistrovství světa, Burghausen

Druhé mistrovství světa organizace IISA se konalo v pátek 6. ledna v bavorském Burghausenu. Předchozí naše dvě účasti se týkaly asociace IWSA a tratí 450 metrů a kratších. V Rovaniemi 2014 a Tjumenu jsme na nich získali sedm medailí – zlato Magda, která vyhrála i absolutní pořadí žen, stříbro Vlaďka a Jožka Makai a bronzy Kyják, Jana a loni přidala další dva Zuzka v Rusku.
Tady se jednotná trať 1000 metrů, proto byla menší výprava i přes to, že to bylo tentokrát hodně blízko a nemuselo se letět.

Pokračovat ve čtení „Mistrovství světa, Burghausen“

Zimní plavci na zkušené

Ve dnech 5. – 8. 1. 2017 se do německého Burghausenu sjelo 230 plavců z celého světa, aby změřili síly v ledové vodě.

Podle regulí jsou plavci rozděleni od dorostu po 70+ do věkových kategorií po pěti letech. Ne všechny kategorie bývají plně obsazeny, zvláště starší ročníky mají větší šance na medaile nebo dobré umístění.

Pátek byl věnován těm, kdo se přihlásili na mistrovství světa v závodě na 1 km. Z České republiky jich bylo deset ze tří oddílů zimního plavání. Brněnský Fides reprezentovalo sedm závodníků. A úspěšně. Mistryní světa se stala Eliška Podmelová, 2. místo obsadil Rosťa Vítek, třetí skončili Magda Okurková a Radek Suchopa. Petr Mihola byl čtvrtý. Pokračovat ve čtení „Zimní plavci na zkušené“