Monthly Archives: Prosinec 2017

Náchod očima Michala Slaniny

V Náchodě v sobotu 16. 12. pokračoval ČP dalším závodem. Závodů se tentokrát musela vzdát kvůli indispozici Magda, se kterou doma zůstal také náčelník. Po příjezdu nás nemile překvapil lehce zamrzlý rybník. Toto překvapilo také pořadatele, kteří se však s touto situací vypořádali znamenitě a do začátku závodů v místě plavby nebylo po ledu ani památky.

Celkem devět našich plavců zvolilo nejdelší trať 750 m ve vodě 1,9 °C. V mužích mi přijel největší soupeř Rišo Nyáry, který nyní plave za Sokol HK. V závodě se mi ho podařilo o 28 sekund porazit a prodloužit svoji vítěznou šňůru již na sedm závodů. Do desátého místa skončil ještě na 7. místě Robo. Kvalitní výkony předvedli také další plavci – Honza, Radek a Petr Kunc, kteří doplavali postupně na 11., 13. a 15. místě. Čest našich žen při neúčasti Magdy zachraňovala 6. místem Jana Matuštíková, která si tím výrazně upevnila první místo v kategorii.

Pozvánka na tradiční novoroční koupání

1. leden – Nový rok

je v Brně již desítky let spojen se společnou koupelí zimních plavců a otužilců především z Brna, ale i kamarádů z jiným míst.

Novoroční křest otužilců

v řece Svratce v Bystrci pod restaurací Hvězda
začíná ve 14:30 hodin.

Přejeme Vám hodně zdaru do Nového roku, hlavně zdraví, štěstí, radost a pohodu. Věříme, že si nenecháte ujít šanci zaplavat si první den v Novém roce. Těšíme se na setkání s Vámi, na Vaši plaveckou či diváckou účast a současně Vás všechny moc zdravíme.

Zimní vodě zdar !    Michal Moravec
za pořádající oddíl zimního a dálkového
plavání  FIDES Brno

P.S. Sraz otužilců ve 13:30 v Bystrci v restauraci „Šiška“ na ragbyovém hřišti, ulice Jakuba Obrovského. GPS: 49°13’29.9″N, 16°31’56.9″E

Pozvánky na štědrodenní setkání otužilců

Na této stránce Vás budeme zvát na akce, které pro vás chystáme či kterých se zúčastníme na Štědrý den. Obdobná stránka vznikne pro akce v období Silvestra a na Nový rok.

Michal neustále vítězí

Na Peliny do Chocně odjeli skoro všichni ti, kteří mají ambice v jednotlivcích ve své kategorii. Ondra si udělal konečně třídu. Dalších 17 plavců pak šlo na nejdelší trať. Doma zůstala jen Radka, která si opět po roce natrhla lýtkový sval. Tentokrát ten druhý. Lásku k badmintonu prý ale neztratila. Chce jet do Náchoda, průběh zimy to ale úplně nevyžaduje. Zvlášť, když nemá plavat venku až do konce roku. Neztratila dokonce zatím ani vedení v kategorii, Radmila soutěž také vynechala.

Eliščino nábřeží bez Elišky, Michalova vítězná šňůra pokračuje

Po týdenní pauze jsem v překotném období mnoha životních změn ani do Hradce moc nechtěl jet. Nakonec to byl vydařený výlet romantickou zimní přírodou.  Samotné Labe překvapilo nás i pořadatele poměrně silným tokem. Plavalo se tedy po proudu.

Před rokem nás bylo v Hradci 39, letos jsme to dotáhli na těsnou nadpoloviční většinu. Ve dvaceti lidech jsme tak čelili přesile téměř trojnásobné. Ale i tak dílčí úspěchy mnoha jednotlivců dávají chuť do dalšího soutěžení.