Monthly Archives: Leden 2018

Umíme plavat ve Slezském vojvodství

Do Katovic odjeli všichni, kteří tam jet a měli a jde jim o pohárový úspěch. S nimi i několik dalších, kteří sice nemuseli, ale podpořili tu první skupinu. Nejkomplikovanější cestu měli Michal s Lídou. Díky několika zpožděním vlaků. Závěrečný poklus z vlakového nádraží výkonu nepřidal, nicméně viděli aspoň kousek Polska.

Jak probíhal Novoroční křest v Brně

Brno křest otužilců 2018

Voda 2,8°C a vzduch 3°C, okolo 600 diváků. To bylo prostředí brněnského Novoročního křtu otužilců 1.ledna 2018. Letos to byl již 47.ročník křtu v řadě.

Čekání na plavce divákům na březích Svratky v Bystrci a dění při křtu zpříjemnil komentářem Pavel Kouřil. Po tradičním novoročním přípitku mlékem byli vyhlášeni nejúspěšnější plavci našeho klubu. Za výkony v dálkovém a zimním plavání v roce 2017 převzala putovní pohár nejlepší plavkyně klubu FIDES Brno Eliška Podmelová. Pohár nejúspěšnějšího nováčka zvedl nad hlavu Ondřej Smisitel. Po té již Michal Moravec pokřtil ledovou vodou řeky Svratky 15 nováčků.

Poděkování oblastní charity Rajhrad

Dobrý den,
ve vaší obci se setkává skupinka místních otužilců, kteří posilují svá srdce nejen tímto koníčkem, ale i konáním dobra. Prosím proto o otištění děkovného listu.

Srdečné děkujeme z Rajhradu

Rádi bychom tímto způsobem poděkovali panu Kouřilovi, plavcům z Fidesu i všem odvážným otužilcům, kteří se podíleli na štědrovečerní benefiční akci. Uvědomujeme si, že nepřímým darem je také nezištně podávané svařené víno, které zajišťují místní vinaři.

Štědrovečerní koupání

Na Štědrý den se plavci Fidesu zúčastnili a spolupořádali nejméně tři akce. Níže Vám přinášíme krátké reporty a fotogalerie z těchto akcí.