Pastvinský maratón

Jeden z posledních víkendů dálkového plavání je tu. Den nás vítá opět slunečným a teplým počasím. Závěr léta vrcholí a plavci Fidesu odjíždějí do podhůří Orlických hor, na přehradu Pastviny, aby pojistili své historické třetí místo v dálkovém plavání.

Přivítala nás téměř „prázdná“ vodní nádrž.  Dlouhodobé sucho se i zde projevilo na výši hladiny, na plavání to ovšem  nemělo žádný vliv. Přehrada Pastviny je ukryta v hlubokém údolí, z jedné strany jsou strmé skály  a hloubka je značná i při malém stavu vody.

Před polednem se postupně sjíždějí plavci našeho oddílu, aby posbírali další cenné body do soutěže Českého poháru.

Počasí bylo opravdu teplé, voda docela příjemná 21-22 stupńů, bezvětří .

Krásnou tečkou za tímto závodem bylo vyhlašování vítězů po jednotlivých kategoriích a našim plavcům to na stupních vítězů opravdu slušelo.  Dvě 1.místa v ženách na 5 km,  v mužích na 5 km jedno 1.místo, jedno 2. místo a jedno 3.místo.

Na 10 km muži – 4 x 1.místo, 2 x 2.místo, ženy = 1 x 1.místo.

Byl to krásný pohled při dekorování vítězů. Pastvinský úspěch tak upevnil pozici našeho oddílu v celkovém hodnocení. Před plavci je nyní již poslední závod v Pardubickém kraji – Mělice na 5 km.

Tím se završí zatím nejúspěšnější letní dálkoplavecká sezóna našeho oddílu.

©Text a foto: Dalimil Marek