Tým FIDES obhájil Pohár starosty Městské části Praha 1

Na Štěpána, druhý svátek vánoční, se sešli téměř všichni otužilci v ČR i okolních zemí v Praze na 67. ročníku vánoční plavecké soutěže ve Vltavě – Memoriál Alfreda Nikodéma.

Voda měla tentokrát 4,5°C a vzduch 4°C. Bylo oblačno až polojasno, ale bez srážek a větru.

Hlavní soutěž na 750m byla moudře rozdělena na 4 rozplavby, přičemž druhá a čtvrtá startovala vždy minutu po předcházející. Plavalo se na 2 okruhy v na Vltavu relativně mírném proudu. Jednoznačně lze konstatovat, že závodu kralovaly ženy. Magda Okurková bohužel těsně nestačila na první Lenku Šterbovou z Pardubic a skončila celkově druhá. Druhá žena z oddílu byla mezi ženami sedmá Lenka Pacáková.

V mužích nás nejlépe reprezentoval v kategorii čtvrtý Martin Zajden a společně s Róbem Šupou (7. mezi muži) a Magdou se postarali o vítězství o Pohár starosty městské části Praha 1 – týmové soutěže, do které se započítávali tři nejlepší plavci každého oddílu.

Celkově jsem napočítal 31 plavců našeho oddílu.