Zvládli jsme nejstudenější závod sezóny

Týden po Sázavě jsme si zajeli do Olomouce.  Ani krátká vzdálenost do dějiště ale u nás nezpůsobila žádnou zásadní mobilizaci. Našeho početnějšího a obvyklého soupeře jsme sice těsně zdolali, jinak jsou ale karty v oddílové soutěži dávno rozdané.

Voda měla jen 0,3°C a druhý den řeka dokonce zamrzla. Katka byla na pětikile třetí, svůj standard odvedl i Andrej. Všichni ostatní šli na 750 metrů, ač jsem to některým s ohledem na jejich příští program rozmlouval.

Obvyklé pořadí si prohodily jen Radka s Magdou a prsařka Helča lépe využila proudy a zdolala Helenku. Velmi se dařilo také Jarmile. Psát o výborných výkonech jistých vítězek kategorie, Jany a Vlaďky, je už skoro zbytečné.

V kategorii mužů se z našich deseti plavců osm umístilo v první polovině. Michal zdolal Riša a jeho eventuální výhru v celkovém pořadí posunul do oblasti teorie. V té druhé půlce pak skončili jen „druhoročáci“ Martin a Milan. V případě letního základního plaveckého výcviku v délce 90 minut týdně se do první poloviny podívají příští rok i oni.

Nejlepší výkon podal hlavní a cílový rozhodčí Michal. Pro něj, na rozdíl od nás, skončila soutěž výrobou výsledkové listiny, až v neděli.

Vedení v kategorii si upevnil Robo. A nově vede svoji kategorii i Radka. Pokud by Michal, Robo, Radek, Radka, Jana a Vlaďka udrželi svoje vedení,  měli bychom velmi úspěšnou sezónu.

Už v sobotu se hraje o rovnou dva tituly v Praze.

Petr
Foto: Dalimil Marek