V prsařském způsobu na Podolí opět vítězíme

V týdnu onemocněla Katka, těsně před odjezdem se přidal Lubošek a bohužel i Petr Kunc. Ten by jistě získal medaili. To byly naše hlavní ztráty. Vydalo to zase na 18 plavců. Pokud bychom se o tento počet snažili uměle, nešlo by nám to tak dobře. Teď už ani nepotřebuju seznam plavců a také stravovací referent Radek už rozdává lístky na obědy zpaměti.

Včera se Martin Hanáček pokusil o 750 v limitu a rozhodčí jej zastavili 50 metrů před cílem. Martin je bojovník a ve své přípravě v budoucnu zkusí něco změnit. Dalších 17 plavců šlo na mistrovské trati. Mladí a horliví rozhodčí trošku komplikovali práci naší Lence, ta byla včera hlavní rozhodčí. Diskvalifikace rychle přibývaly, nejvíc tradičně opět na straně domácího oddílu. U nás to potkalo výborně plavající Janu, na stupních vítězů ji zastoupila Helenka. Těsně od medaile skončily také Helča, Jarmila, Mojmír a Andrej. Časově to úplně blízko nemuselo být, jinak to byla všechno čtvrtá a pátá místa.

Nějaké medaile nás i překvapily, stejně tak i samotného plavce. Platí to zejména o Ivanovi, má bronz v „šedesátkách“. S bronzem se spokojil i Michal Slanina. Ten už měl asi trošku „hlavu v Tallinu“ a určitě na konci pobytu v Estonsku už bude plánovat zlatou pohárovou tečku do Plzně. Václavce uplavaly Pražandy Alžběta a Prochajda a taky byla třetí. S tím se tak nějak počítalo.

Béďovi ujel jen Jirka Hekrlík a těsně jej přetlačil i v duatlonu. To tak úplně nevadí. Béďa získal zlato a dvě stříbra a je to jeho nejlepší sezóna za posledních mnoho let. Potěšilo i stříbro Honzy Böhma, obrátky mu letos vyšly dobře všechny. Doslova boží dopuštění pak bylo v v céčkových veteránkách, po čtyřech diskvalifikacích bere stříbro Helenka a stává se tak dokonce vítězkou duatlonu.

Společně s Radkem a Magdou jsme jeli do Prahy vylepšovat pozici do duatlonu. Vlaďka a Nechma jako mistryně ve volném způsobu neměly už co vylepšovat. Obě vyhrály i včera na Podolí. Radek vrátil Ovoci prohru a kromě prsařského titulu vyhrál i duatlon. Magda i po nemoci rychle zlikvidovala malou ztrátu na Victorii a všem soupeřkám nadělila stovku. Sám jsem musel likvidovat ztrátu skoro dvě minuty a Honza Bendl se držel statečně a velmi blízko víc jak 500 metrů. O Pavlovi Houžvičkovi jsem tradičně opět nevěděl, nakonec skončil druhý právě on. V závěru začal Honza Bendl odpadat, vyšel mně tak i útok na duatlonový titul. I když to ještě ráno podle brněnských výsledků nebylo vůbec pravděpodobné.

Ondru Smisitele jsem v bazénu při prsařském tréninku zastihl celkem třikrát. Snažil jsem se předat všechny rady. Stačilo to na titul mistra a na nejlepší výkon mistrovství. Ondra a Ivan tak včera byli největšímu překvapeními naší výpravy.

Na Podolí se plavalo pošesté, třikrát jsme měli sedm titulů a dvakrát pět. Včera jsme mistrovství ukončili s bilancí 6 – 3 – 3 a vrátili domácím těsnou prohru z Brna. I. PKO totiž mělo bilanci přesně čtyř kompletních medailových sad. Pěkným zadostiučiněním byl zejména závod na 750 metrů v kategorii mužů, ve kterém jsme obsadili kompletní stupně vítězů.

V poháru jdeme do finiše, už zbývá jen náhrada za Plzeň, pak dvakrát na Slovensko, Nová Paka a končíme v Zářičí. Radka, Vlaďka, Jana, Radek a Michal mají jistotu výhry v kategorii. O celkové prvenství se pokusí Michal a velmi dobře má partii rozehranou také Robo. Ondra a Honza Böhm ještě mohou poskočit na stupínek v hlavní mužské kategorii. S eventuálními šesti tituly bychom si zapsali druhou nejúspěšnější sezónu v naší již téměř dvacetileté historii.

©Text: Petr Mihola

©Foto: Dalimil Marek