Letní koupání ve Slavkově

V sobotu 13. října jsme uspořádali první ostrou soutěž letošní sezóny Českého poháru v zimním plavání. Teplota vody se nám v týdnu ohřála na příjemných 15°C.

Zkušený pořadatelský tým byl skoro kompletní. Velkou kvalitu jsme měli ve sboru rozhodčích, kde se představili hned tři mezinárodní rozhodčí plavání – vrchní Lenka Nowaková, startér Petr Bukal a v cílový Martin Hansgut.

Pečovali jsme o 138 soutěžících, ze kterých si téměř devadesát vybralo nejdelší trať. Právě na nejdelší trati jsme získali obě vítězství a v ženské kategorii navíc také třetí místo. Na druhý flek jsme pustili plavce z I. PKO. Těch bylo ve startovním poli 45, nás pouhých 34. Za obhajobou druhého místa jsme ale vykročili dobře.

Kdo nám tedy udělal největší radost? Kuba vyhrál o 22 sekund, Radka pak mnohem úsporněji, o pouhých sedm desetin sekundy. Třetí místo vybojovala Magda. Výborným počinek je také páté místo Michala Slaniny, když porazil největší konkurenty z loňské sezóny.

Václavce se za šest dnů ztratilo část mančaftu, přesto přivezla čtyři nové „pijavice“. Dvě si hned troufly na ten kilometr a všechny čtyři měly chování člena sportovního oddílu. Obnovenou klubovou premiéru si po téměř deseti letech vyzkoušel v nad očekávání dobrém čase Ríša Elleder.

Obědy jsme letos objednali ve škole a bylo to dobré rozhodnutí. Díky svolení Danušky Zbořilové jsme použili jejich oddílový vynález a pro největší hladovce byly připraveny chleby s nejrůznějšími pomazánkami včetně obligátní škvarkové a několik druhů výborných moučníků.

Český pohár má dalších 24 zastávek, Slavkov byl jen jeho velmi zdařilou epizodou.