Monthly Archives: Listopad 2017

26.11.2017 – koupaliště Slavkov, to si budu dlouho pamatovat …

Nemůžu odolat, abych se o takovou zkušenost s Vámi ostatními plavci nepodělil.

Tu myšlenku jsem měl poprvé už před 2 lety. Jen jednou jsem v blanenském lomu zkusil nakouknout v 4°C vodě za 1 km, co se tam schovává. Jen tak na tréninku, nikomu jsem nic neřekl, nakonec to bylo asi 1,3 km, ale po doplavání dost špatné. Vlastně si to nepamatuji. Oblíkli mě, rozchodili kolem břehu, uznal jsem, že jsem to přepískl a myšlenka zapadla prachem.

Prokázali odvahu a píli, zdolali ledovou míli

K ledovým mílím se náš oddíl zpočátku stavěl skepticky. První zápis jsme měli až více než rok po úspěšné plavbě Jirky Kuřiny. Ale v neděli 14. prosince 2014 jsme ji v Dunajské Stredě zvládli hned v pěti lidech. Magda pak dokonce ve světovém rekordu. Pěknou epizodou byl i světový rekord Rosti Vítka v blanenském lomu na jaře 2015. K další míli jsme se propracovali až skoro za dva roky. Tentokrát se plavalo na bazénu v areálu x-bionic v Šamoríně. Rišo, Eliška a Radek tam podali výborné výkony.

Trojice Slavkovaček na čele poháru

Sobotní polojasný den na zpola vypuštěné Plumlovské přehradě nám přinesl několik individuálních úspěchů. V soutěži oddílů je ale už jasno po čtvrtině soutěže. Prvnímu PKO sice také oproti loňsku trochu spadl řemen, přesto je jejich převaha zřejmá. Ještě před rokem jsme na Plumlově dokázali dosáhnout vyrovnaného stavu, letos jsme povolili další výrazné navýšení náskoku.

Svatomartinská soutěž v zimním plavání, sobota 11.11.2017, přehrada Palava, Blansko

Příprava soutěže

Letošní soutěž byla pro nás blanenské pořadatele v přípravě o mnoho jednodušší než předchozí 1. ročník v r. 2016. Času na přípravu bylo víc, už jsme měli zkušenosti z loňska, hodně už bylo „vymyšleno“ z předchozího ročníku. Rovněž konkurenční oddíl zjistil, že dokáže porazit brněnský FIDES na sportovním poli a není nutné kvůli tomu rušit dodatečně blanenskou soutěž. Díky 5. koloně na Městském úřadu v Blansku se nám podařilo včas zachytit kolizi naší soutěže a cvičení hasičů, které mělo probíhat na stejném místě, navíc spojené s upuštěním vody.

Zvládnuté pořadatelství na blanenské Palavě

Svátek svatého Martina vyšel letos přesně na sobotu. Datum vypadá optimisticky jako maturitní vysvědčení premianta. Tentokrát to ale tak jednoznačně optimisticky nevyznívalo.

Zkušená skupina plavců z Blanska a okolí samozřejmě při přípravě neponechala nic náhodě. Svou precizností potěšila koneckonců tato parta už před rokem. Na vodě i v zázemí bylo vše uvedeno opět k naprosté dokonalosti. Díky Pavlům Kouřilovi a Mikuláškovi jsme měli letos opět více cen. Soutěž ale narušila mimořádná událost.