Úspěšná sedmsetpadesátka v Braníku

Poslední lednovou sobotu se více než desítka našich plavců vydala směr Praha vyplavat si další body na závody do Braníku.

Několik pravidelných účastníků, kteří jindy nechybí téměř na žádných závodech, šetřilo síly před mistrovstvím světa v Polsku a eliminovali tak i riziko případné nežádoucí nákazy covidem. Jiní naopak ladili formu do poslední chvíle.

Já jsem si covid „odbyla“ ve čtrnáctidenní pauze mezi závody v Mladé Boleslavi a Branickými ledy. Trochu mi to sice narušilo tréninkový plán, ale do Prahy jsem už mohla jet na svoji první 750 metrovou trať v ledové vodě.

Pokračovat ve čtení „Úspěšná sedmsetpadesátka v Braníku“

Malá výprava FIDESu na Tiché Orlici v Chocni

Výprava jednoho člena a jednoho rozhodčího z Brna se vydala do Chocně na Tichou Orlici 22. ledna 2022 na nezávodní soutěž zimních plavců známou jako Zámecký okruh.

Město Choceň nás přivítalo slabou čerstvou sněhovou pokrývkou a krásným slunečným počasím. Teplota vody na soutěžích Českého poháru v zimním plavání v této sezóně byla zatím vždy nad 2°C. Až zde v Orlici se plavalo poprvé v rekordních 1,8°C.

Účastníky překvapila nezamrzlá a skoro klidná hladina řeky, kde by se s obrátkami na okruhu letos daly plavat klidně i tratě jako na stojaté vodě. Nakonec se jako obvykle plavalo z hlavního řečiště pod zámkem do náhonu. Nejkratší stometrová vzdálenost byla uznána jako trať na stojaté vodě, takže i naše nová členka Ivana (s námi ale trénuje už druhou sezónu) si na ní vyplavala třetí otužilecký stupeň a připravuje se tak na nadcházející MČR v zimním plavání v Brně. Delší tratě 250 a 500 metrů už byly po proudu, který měl v náhonu mírných 5 metrů za minutu. Celkově se registrovalo 61 plavců z celé ČR.

Pokračovat ve čtení „Malá výprava FIDESu na Tiché Orlici v Chocni“

Vydařený zájezd do Mladé Boleslavi, Magda vítězí popáté

V Mladé Boleslavi mají řeku Jizeru. Byla k nám velmi přívětivá. Všech osm našich plavců na kilometru zaplavalo rychleji, než před několika týdny v Chocni 750 metrů. A ještě za to byly lepší body.

Magda má letošní pátou výhru, Michal Slanina doplaval zase za Jirkou. Honza a Václavka obsadili shodně cenné páté místo. Taktické šachy mezi Janou a Jarmilou probíhaly tradičně od začátku týdne. Přihlášení na poslední chvíli a obligátní sobotní licitace o délce trati jsou takřka neměnným koloritem celé sezóny. Nakonec uvěřily náčelníkovi a podaly výborné výkony. Absolutorium zaslouží i jejich partneři, Svaťa a Ivan. Za delší konec tahala Jana (byla opět na řadě), celkové prvenství nadále hájí Jarmila.

Pokračovat ve čtení „Vydařený zájezd do Mladé Boleslavi, Magda vítězí popáté“

Úspěšná první generálka

Čtyři týdny před mistrovským závodem na jeden kilometr se sešla nadpoloviční většina našich reprezentantů ve Slavkově. Omluvený Pavel Mikulášek oslavoval půlkulaté výročí, Vendy byla celý den v Praze v práci a pro Michala Slaninu by byla dlouhá cesta zbytečná.

Dokonalý servis poskytla celá kompletní slavkovská větev Fides, včetně několika rodinných příslušníků. Za Janou přišel Svaťa, s Fanym Daniela a s Danielou pak ještě nesmírně fotogenická (psí) slečna Ashley.