Současnost oddílu Fides

Naši plavci i nadále zůstávají rozdělení do jednotlivých teritoriálních skupin. Největší skupinou je ta brněnská. Druhou nejstarší pak Severní aliance s plavci z Liberce a Jablonce.  Silná je skupina plavců ze Slavkova u Brna, která se stará o téměř polovinu našich úspěchů. Společně v této sezóně pořádáme čtyři soutěže zimního plavání, na Punkvě, ve Slavkově, v Lulči a Mistrovství České republiky v Brně.

V letní sezóně roku 2017 jsme v Českém poháru měli šance na dobré umístění a naše předsezónní cíle se nám podařilo opět překročit. Až na začátku září jsme byli předstiženi pouze silným oddílem Bohemians. Zisk druhého místa byl nejlepším v historii oddílu.

Deset let po sobě jsme vyhráli na Mistrovství ČR štafet věkovou kategorii 240+ a již šest roků také kategorii 100 – 159 let.

V březnu 2018 jsme odjeli v rekordně silné sestavě na 11. Mistrovství světa asociace IWSA. V estonském Tallinnu se česká výprava neztratila a vybojovala dvacet cenných kovů. Hned dvanácti medailovými úspěchy se na této bilanci podíleli plavci našeho oddílu. Od 7. března 2018 oddíl disponoval celkem pěti mistry světa. Naše závodnice Jana Matuštíková a Radka Eremiášová získaly v Estonsku dokonce dva nejcennější kovy. Mistrem světa je také Michal Slanina, absolutní vítěz Českého poháru z uplynulé sezóny. Vůbec prvním českým mistrem světa v zimním plavání se stala 20. března 2014 ve finském Rovaniemi Magda Okurková. A náš seznam doplňuje ještě slavná výhra Elišky Podmelové na kilometrové trati na MS asociace IISA v Burghausenu, to bylo 6. ledna 2017. V roce 2020 jsme na 12. MS IWSA na Bledu vybojovali 15 medailí, z toho tři zlaté.

Všechny tyto milníky jsme překonali na konci ledna 2023. Na 13. MS IWSA na Bledu jsme získali úctyhodných 39 medailí a šest našich plavců se stalo mistry světa.

V průběhu zimní sezóny 2022/2023 je snahou vedení oddílu, aby klíčoví plavci zdolali úspěšně kritéria nutná pro pokračování členství – přihlášení se a absolvování lékařské prohlídky včetně zaslání dokumentu a úhrada členských příspěvků. Naše úsilí se již také odráží na vynikajících dílčích výsledcích mnoha našich plavců. V současné době vedeme polovinu všech kategorií.

Brno, 9. 3. 2023                                                                                               Petr