Monthly Archives: Leden 2014

Mrazivý trénink v Blansku

Zimní čochtání v Blansku

Náš sedmičlenný tým „Montenegro“ trénuje každé úterý v krásném prostředí lomu u blanenského nádraží. Za příjemného, mírně zimního počasí jsme dohodli další plavání na sobotu 25. ledna. Jenže ve čtvrtek se citelně ochladilo. Obávali jsme se, co silný mráz udělá s naším tréninkovým „bazénem“.

Dunaj 2014 jinýma očima

To bylo tak…

V neděli  12.1.2014   jsme za krásného počasí přijeli do Bratislavy  s úmyslem překonat napříč tok Dunaje. Přeplavba řeky se plavcům umožňuje jen v tom roce, kdy to dovolují příznivé meteorologicko-hydrologické podmínky. Měli jsme štěstí, neboť právě letos se plavba „cez tok“ /ústy slovenských otužilců/ mohla realizovat.

Bratislava

V neděli 12. ledna 2014 zavítala malá skupinka plavců z Fidesu na „plavbu po Dunaji“. Přivítalo nás krásné jarní počasí, no posuďte sami: jasná obloha, vzduch 8°C, voda 5,1°C, proud: 4,5Km/hod. K tomu navíc i hezké prostředí Plzeňské restaurace, ve které probíhala prezentace.

Náchod – závod zimního plavání

V Náchodě nás přivítalo krásné prostředí prezentace otužilců v základní škole – malotřídce a kvalitně připravená nová trať. Počasí otužilcům velmi přálo co se týče vzduchu. Voda byla připravená pro Ty co si potřebovali vyplavat vyšší třídu. Z Fidesu nás přijelo docela početná skupina 17 mužů a jen 3 ženy. Celkem proběhly tři rozplavby na trati 750m. Během těchto rozplaveb proběhl úspěšný pokus Zdeňka Tlamichy o uplavání míle v ledové vodě. Nakonec z toho byla vzdálenost 1,75 km.

Reportáž ze křtu otužilců 2014

Česká televize odvysílala delší reportáž ze křtu otužilců 2014 v rámci Sportu v regionech dne 9.1.2014. Sledujte zde, začátek reportáže je v čase 9:05.

Záznam pořadu si můžete prohlédnout zde (zdroj: Česká televize, 2014):