Ledová míle na Pryglu

Včera to byl hektický den. Od úterý 15.března 2022 je Martin Klučka další ledomílař. Už v sobotu dopoledne měli plavat Ledovou míli (1610 metrů) dle pravidel IISA náš Martin Klučka a Veronika Horáčková z Hané Prostějov na koupališti ve Slavkově. Po velkých nočních mrazech v minulém týdnu jsme konání odložili z obavy před zamrzlou hladinou. Termín jsme operativně přesunuli na úterní dopoledne. Ale správce koupaliště už v 7 hodin ráno hlásil teplotu 5,1°C, což je již nad přípustnou hranicí. Veronika se rozhodla odložit plavbu na podzim, ale my to nevzdali. Teplotu vody jela rychle přeměřit i Jarmila ze Slavkova na Jalovák (lehce pod 4°C), já byl změřit vodu ve Svratce (3,5°C), ale bohužel byl proud.

Pokračovat ve čtení „Ledová míle na Pryglu“

Mistrovství ČR v zimním plavání – v Brně na novém místě

Dne 12.2.2022 pořádal sportovní klub FIDES Brno již 28. MISTROVSTVÍ ČR V ZIMNÍM PLAVÁNÍ a zároveň 51. Brněnský kilometr otužilců – MEMORIÁL ANTONÍNA NOLLA.

MČR se konalo v Brně na Svratce poprvé na novém místě za Jundrovským mostem, na pravém břehu řeky Svratky.

Toto místo má hned několik kladných charakteristických rysů:

  • dobrá dopravní dostupnost – dostatečné parkovací kapacity
  • dostatečně velká kvalitní restaurace se sálem v bezprostřední blízkosti
  • skvělá viditelnost na závodní trať z několika stran
  • široké vodní koryto s dostatečnou hloubkou
  • pohodlný přístup do vody z velkého bezpečného mola
  • všeobecná podpora ze strany UMČ Brno – Jundrov

Na místě jsme se sešli v 9:30 a rozdělili se do již předem naplánovaných týmů operujících jednak u vody, ale také v zázemí restaurace. Úkolů nás čekalo mnoho, ale díky úžasné souhře členů i nečlenů oddílu se vše odehrávalo v nevídaném tempu.

Pokračovat ve čtení „Mistrovství ČR v zimním plavání – v Brně na novém místě“

Malá výprava FIDESu na Tiché Orlici v Chocni

Výprava jednoho člena a jednoho rozhodčího z Brna se vydala do Chocně na Tichou Orlici 22. ledna 2022 na nezávodní soutěž zimních plavců známou jako Zámecký okruh.

Město Choceň nás přivítalo slabou čerstvou sněhovou pokrývkou a krásným slunečným počasím. Teplota vody na soutěžích Českého poháru v zimním plavání v této sezóně byla zatím vždy nad 2°C. Až zde v Orlici se plavalo poprvé v rekordních 1,8°C.

Účastníky překvapila nezamrzlá a skoro klidná hladina řeky, kde by se s obrátkami na okruhu letos daly plavat klidně i tratě jako na stojaté vodě. Nakonec se jako obvykle plavalo z hlavního řečiště pod zámkem do náhonu. Nejkratší stometrová vzdálenost byla uznána jako trať na stojaté vodě, takže i naše nová členka Ivana (s námi ale trénuje už druhou sezónu) si na ní vyplavala třetí otužilecký stupeň a připravuje se tak na nadcházející MČR v zimním plavání v Brně. Delší tratě 250 a 500 metrů už byly po proudu, který měl v náhonu mírných 5 metrů za minutu. Celkově se registrovalo 61 plavců z celé ČR.

Pokračovat ve čtení „Malá výprava FIDESu na Tiché Orlici v Chocni“

Novoroční koupání ve Svratce po loňské odmlce

1. leden – Nový rok

je v Brně již desítky let spojen se společnou koupelí zimních plavců a otužilců především z Brna, ale i kamarádů z jiným míst.

Novoroční křest otužilců

v řece Svratce v Bystrci pod restaurací Hvězda
začíná ve 14:30 hodin (v roce 2022 již 51.ročník)

Přejeme Vám hodně zdaru do Nového roku, hlavně zdraví, štěstí, radost a pohodu. Věříme, že si rádi zaplavete první den v Novém roce. Těšíme se na setkání s Vámi, na Vaši plaveckou či diváckou účast.

Všechny Vás zdravíme

Zimní vodě zdar !    Michal Moravec
za pořádající oddíl zimního a dálkového
plavání  FIDES Brno