Jakub Hašek

Jakub Hašek

10.9.1987 – 30.10.2015

Kubáška jsem si všiml v hodinách tělocviku, vedl je Honzík Váně. Chodíval jsem si před prací zahrát s Honzovými žáky florbal.  Bylo to v roce 2004, možná 2005. Kuba mně byl povědomý z bazénu, hrával tam, taky s Honzou, podvodní ragby.

Vylákal jsem pak Kubáška do Slavkova, o hodně později, v říjnu 2010. Hned se nám všem líbil, ragbisté  žárlili, ale Kubášek už pak plaval jen s námi. Brzy taky dostal přezdívku, autorem byl Pavel Kouřil. „Kuba Hašek“ se špatně vyslovuje. A tak byl na světě Kubášek. Hned si vyplaval všechny třídy, všechno objel a na konci roku už byl zaslouženě nováčkem roku. Brzy zjistil, že v oddíle získal mezi členy několik tatínků a maminek,  věkově i dědečků. A byl to syn i vnuk, který se nám opravdu vydařil.

Republikové medaile postupem času nepřibývaly, v jeho kategorii bylo vždy pořádně našviháno konkurenty. Ale úspěch slavila Jakubova píle, v Českém poháru měl vždy výborná umístění. V sezóně 2014/15 byl na pódiu znovu. Na konci roku 2014 dobyl Kuba svůj zřejmě největší úspěch, v Dunajské Stredě jsme 14. prosince s Magdou a Pékovci uplavali Ledovou míli.  

Stačil s námi odjet jenom dvě květnová Chorvatska. Spíš my s ním, za volant nás nepustil, i když byl určitě hodně unavený.  Takový byl vždycky.  V létě jsme ho bohužel moc neviděli, v elektrárně začala odstávka. Celý národ se flákal na dovolených, my jsme „bulhařili“ na desítkách a Kubášek byl rád, že se dostal občas na koupaliště. Letos v srpnu na Račicích ale jednu medaili přeci jen stihl, dokonce z dálkového plavání štafet. Bronz získal s Hormonem, Míšou a Katkou Pavlíkovou.   

Stihli jsme na konci léta s Radkem a jeho sestrou Lenkou a s Kubou odjet na Mali Lošinj a nahradili Kubovi to jeho upracované léto. A v půlce září jsme se v Senci v hospodě u Vlada Lysičana dívali na zahájení ragbyového mistrovství a s průvodcem Dežem procestovali ve dvou dnech celý Žitný ostrov.

Nejraději budu vzpomínat na poslední předvánoční víkend v roce 2014. Týden po té ledové míli nás Kubášek vzal až do Zagrebu. Byla tam derniéra koncertu chorvatského zpěváka Marko Perkoviče. Všechno nám zařídil, lístek na koncert i ubytování kousek od haly, o nic jsem se nemusel starat! Vytáhli jsme českou vlajku a čekali, co se stane. Chorvati nám ale nic neudělali, plácali nás po ramenou a pili si to svoje sladké pivo.

V prvních listopadových dnech se všichni marně snažíme pochopit, co se vlastně stalo. Začali jsme další zimní sezónu a čeká nás zřejmě další poklidná obhajoba. Přesto tušíme, že tahle sezóna už bude úplně jiná.

Kubášku, za všechno Ti děkujeme!!!

Petr Mihola

Poslední rozloučení se koná v pondělí 9. listopadu 2015 v 12:30 hodin v obřadní síni brněnského krematoria, Jihlavská ulice Brno.

Text oblíbené písně Kubáška – „Samo ljubav je tajna dvaju svetova“ od Marko Perković Thompson.

parte jakub

IMG_3973

IMG_4002

IMG_4471

IMG_4473

IMG_4503

IMG_4732

IMG_3701

IMG_3705

IMG_3740

IMG_3768

IMG_3095

IMG_2766

IMG_2352

IMG_2405

IMG_2041

 

12 reakcí na Jakub Hašek

 1. Radomír Kurečka napsal:

  Kubu jsem znal jen velice krátce – pouhé dva roky. Poznal jsem v něm skvělého pohodáře a člověka s velikým srdcem. Velice jsem si na něm vážil jeho upřímnosti – co na srdci, to na jazyku.

  Budeš nám chybět, Kubášku!

  Upřímnou soustrast celé rodině. Čest jeho památce.

 2. Dalimil Marek napsal:

  Poznal jsem Kubáška v říjnu 2013 ve Slavkově, a rád jej fotil od té doby při všech společných akcích, letos jsem se s ním potkával při dálkovém plavání. Absolutní pohodář, a takových lidí je 2x škoda.Kubášku, budu dlouho na Tebe vzpomínat.
  Dali

 3. Ivuška napsal:

  Nemůžu tomu uvěřit. Vyrazilo mi to dech. Na předvánoční Chorvatsko vzpomínám strašně ráda. Škoda, že už takovej výlet nezažijeme 🙁 budeš mi chybět Kubi, mám tě ráda…

 4. Adolf Goebel napsal:

  Kubáška jsem znal od doby, kdy začal plavat zimní plavání. Vynikající a pohodový klučina. Měl jsem ho velmi rád. Kubášku, budeš v našich srdcích navždy. Nezapomeneme!

  Upřímnou soustrast celé rodině, Fidesu a všem jeho ostatním kamarádům.

 5. Vlado Lysičan napsal:

  Väčšinou viem nájsť bez problémov správne slová, keď chcem vyjadriť čo cítim. Dnes ich ale nemám, je tam zrazu prázdno a smútok…:-(

  Ďakujem ti Kubo za príjemné chvíle, ktoré sme zažili – stálo to za to.
  Sľúbili sme si, že sa uvidíme najneskôr v Senci v marci 2016 a na jeseň znovu – ja budem tu a verím, že aj Ty nás budeš vidieť a z diaľky budeš s nami.

  Česť Tvojej pamiatke Kubášku.

  Vlado 🙁

 6. Zdeněk TLAMICHA napsal:

  Je to zpráva, které nemůžu ani uvěřit. Byl to kamarád, soupeř a parťák. Měl jsem ho rád. Už, když se stal nováčkem roku, byl mým závodním parťákem a pokaždé jsem se těšil na to, jak se spolu popasujem. Najednou tu Jakub není a je mi z toho moc smutno. Vůbec mi nejde na to nic říct. Tak snad jen tam, kde budu Kubíku plavat, budeš tam plavat vedle mě, jako když jsme bojovali spolu o každý centimetr. Upřimnou soustrast rodině a všem, kteří jste měli Kubu rádi.

 7. Bertík napsal:

  Kubášku, příteli, tolik jsem tě miloval, každé obejmutí s tebou bylo tak upřímné. Budeš mi moc chybět i když budeš stále se mnou.
  Srdečnou upřímnou soustrast všem.

 8. Dana Tomášková napsal:

  Čtu a absolutně nechápu!!!!!To není možné!…Je mi to nesmírně líto!!! Upřímnou soustrast rodině i všem, co ho měli rádi.

 9. Ilona Nováková napsal:

  Budeš nám Kubo moc chybět.Je nám to moc líto. Zůstaneš v našich srdcích.Upřímnou soustrast rodině i všem kamarádům. Reni,Ivet a Ilona

 10. Marie Trnkalová napsal:

  Těžko se smiřovat s krutou skutečností, takhle to být nemá.
  Děkuji ti Kubo nejen za loňskou Dyji. Nebyla jsem si jistá v prudké vodě a tak jsi se mnou trať proplaval na paní radovou. Bylo to konkrétní přátelské gesto hodného člověka. Upřímnou soustrast pozůstalým. Budeme na Tebe všichni vzpomínat v rozhovorech i v duši.

 11. Vlaďka Fialová napsal:

  Těžko se hledají slova, která by vyjádřila pocity z Kubova náhlého odchodu, a nezbývá, než se smířit se skutečností. Vybavila jsem si pár momentů, pro něž stojí za to na Kubu vzpomenout v dobrém.

  Ráda jsem se s ním při setkáních vítala, vždycky ho byla plná náruč. A když se zasmál, z ustaraného mladíka se rázem stal milý a veselý kluk.
  Vidím ho v Bašce na terase, kde si večer pocucával a vychutnával svůj „tulení mor“. Oceňuji, že nás pomalejší po svém tréninku doprovázel na mé úplně první plavbě Baško Pole – Baška Voda. Celou tu pro mě nekonečně dlouhou dobu kolem nás obětavě kroužil jako delfín záchranář.
  Ještě v Jičíně mi říkal, jak se těší na květen do Chorvatska. Na tu dobu v práci neplánují žádnou odstávku a on bude mít v Bašce božský klid…..
  Svatou pravdu měl Molière, když napsal: „Smrt se neřídí našimi plány.“
  Tak Kubášku, ahoj,
  Vlaďka

 12. Monika napsal:

  Všechny slzy pro tebe prolité jsou z čisté lásky nás všech

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *