Monthly Archives: Září 2015

Pastvinský maratón

Jeden z posledních víkendů dálkového plavání je tu. Den nás vítá opět slunečným a teplým počasím. Závěr léta vrcholí a plavci Fidesu odjíždějí do podhůří Orlických hor, na přehradu Pastviny, aby pojistili své historické třetí místo v dálkovém plavání.

Přivítala nás téměř „prázdná“ vodní nádrž.  Dlouhodobé sucho se i zde projevilo na výši hladiny, na plavání to ovšem  nemělo žádný vliv. Přehrada Pastviny je ukryta v hlubokém údolí, z jedné strany jsou strmé skály  a hloubka je značná i při malém stavu vody.

Před polednem se postupně sjíždějí plavci našeho oddílu, aby posbírali další cenné body do soutěže Českého poháru.

Počasí bylo opravdu teplé, voda docela příjemná 21-22 stupńů, bezvětří .

Račice 22. – 23. 08 2015 – MČR štafet a závodu na 10 a 20 km

Dvoudenní závody v dálkovém plavání na krásném místě – veslařském kanálu v Račicích. Sobota – závod štafet, do kterého se přihlásilo 30 oddílů a oddíl Veřejnost.

Počasí opět přálo svou vysokou teplotou, jasnou oblohou a teplou vodou. Náš příjezd byl naplánovaný kolem poledne.

Štafety startovaly ve 14 hodin, takže během krátké doby se oddíly začaly sjíždět do místa startu. Naše grupeto pro štafety se sešlo v dostatečném časovém předstihu, takže náčelník Petr v pohodě stihl týmovou poradu a rozdal organizační pokyny všem členům štafet. Hodinu před startem to již byl velký mumraj plavc. Popisování, převzetí čipů a už je tu čas startů prvních členů smíšených štafet všech věkových kategorií.

15.8.2015 Těrlicko – jak to tam bylo ?

Celkem se z našeho oddílu rozhodlo bojovat s vodou na Těrlické přehradě 17 plavců. Z toho osm plavců na 5 km a devět plavců na desítku.

Na pětce odstartovalo celkem 27 plavců a plavkyň, na 10 km trať odstartovalo 17 vytrvalců

A teplota ovzduší stále stoupala a stoupala. Pití pro plavce se ohřívalo vysokým tempem.

Po necelých dvou hodinách od startu se blíží do cíle 5 km  Dan,  za ním náčelník Petr, to již běží druhá hodina plavby a připlouvá Helča, a za ní další naši pětkaři.