Jak jsem se dostal na MS v Tallinu

Sezóna 2016/2017 v plavání byla bezpochyby mojí zlomovou. Zásadním důvodem byl začátek hostování ve FIDESu, kam jsem přešel z Jičínského Delfína. Primární cíl mého hostování bylo účastnit se závodů v zimním plavání. Vzhledem k tomu, že jsem nikdy studenou vodu neměl rád, měl jsem výrazné pochybnosti, zda to dokážu. Ovšem uklidňování náčelníka, Magdy a Martina Homolky mi dodávalo sílu a odvahu a díky tomu jsem se prokousal první sezónou. Již v této době jsem zaregistroval úspěchy českých plavců na MS v Burghausenu a zjistil jsem, že pokud bych se zúčastnil na trati 1 km, byl bych pravděpodobně 2. ve své kategorii.

Pokračovat ve čtení „Jak jsem se dostal na MS v Tallinu“

Když jsme ten tállinnskej rybník naháněli…

Na počátku bylo Svaťovo:“…já mám nápad!“ Díky jeho „nápadům“ jsme už byli v Rovaniemi, Burghausenu a teď tedy i v Tallinnu.

Přesnou statistiku a podrobnosti všech mistrovství víte od Petra, já vám chci přiblížit naši tállinnskou pouť. Jsou to mé osobní dojmy a postřehy z cesty, závodů a města.

Vyrazili jsme ze Slavkova v neděli odpoledne. Robo, my tři slavkovské žabky, jak nás pěkně nazval Petr, a Svaťa. Náš řidič, ochránce, pomocník, fanda, buddy a původce všeho. Čekala nás dlouhá cesta přes celé Polsko, Litvu, pobřeží Lotyšska až do Finského zálivu. Skoro 1600 kilometrů. Po půlnoci už toho měl Svaťa dost, zastavil u malého motorestu a zdřímli jsme asi na dvě hodiny v autě, než nás vzbudili Pražáci. Teprve pak jsme si všimli, co se to míhá na stěnách za okny toho zařízení. Samá erotika na fotkách a videích. No, nikoho nenalákali, pokračovali jsme dál. Další větší zastávku jsme udělali až v Lotyšsku u moře. Zamrzlou hladinu jsme ještě neviděli. Díky silným mrazům a větru zmrzly vlny do ledových plátů a tenkých pichlavých jehliček.

Pokračovat ve čtení „Když jsme ten tállinnskej rybník naháněli…“

Na naše úplně první mistrovství světa jsme se vypravili v březnu roku 2014. Konalo se ve finském Rovaniemi. Jednalo se již o deváté mistrovství světa asociace IWSA – Ice Water Swimming Association. To první bylo již v roce 2000. Mezi osmi předchozími pořadateli se pětkrát objevilo finské město. Jednou se plavalo v Londýně, jednou v lotyšské Jurmale a jednou ve Slovinsku.
Zpočátku jsem byl velmi skeptický, možnost účasti na MS jsme totiž nevyužili už v roce 2010, tehdy se plavalo právě ve Slovinsku, na Bledu. Na světovou akci je zapotřebí vytáhnout z kapes více bankovek. To se nám tehdy ještě nechtělo.
Pokračovat ve čtení „Fidesáci na mistrovství světa – historie a současnost – 1. část – Rovaniemi 2014“

První cestu na Slovensko jsme zvládli

Senecká jezera měla pohárovou premiéru před sedmi lety. Tehdy bylo venku 17°C a voda přes 8°C. Od té doby je to čím dál horší. Letos byla voda přijatelných 7°C, vždy okolo čtyř.

Zvládli jsme to v souladu s našimi možnostmi. Michal těsně prohrál s Rišem a doplaval třetí. Honza Böhm byl devátý, stačilo mu to ale k posunu na druhé místo v kategorii. Robo byl 12. a skončí v kategorii druhý, náčelník si po 15. místě vyměnil v téže kategorii místo s Petrem. Kilometr zvládli i Radek (vyhraje kategorii), Mojmír, Luboš a Ivan. Ivan drží druhé místo za Radkem, je to naše nejvíce překvapivé a o to potěšitelnější umístění.