Monthly Archives: Únor 2018

Zvládli jsme nejstudenější závod sezóny

Týden po Sázavě jsme si zajeli do Olomouce.  Ani krátká vzdálenost do dějiště ale u nás nezpůsobila žádnou zásadní mobilizaci. Našeho početnějšího a obvyklého soupeře jsme sice těsně zdolali, jinak jsou ale karty v oddílové soutěži dávno rozdané.

Voda měla jen 0,3°C a druhý den řeka dokonce zamrzla. Katka byla na pětikile třetí, svůj standard odvedl i Andrej. Všichni ostatní šli na 750 metrů, ač jsem to některým s ohledem na jejich příští program rozmlouval.

Sázava opět potěšila

Ivan Marek si dal v Brně nemistrovskou 750 a radoval se z rekordních bodů. Na vyhlášení  mu ale byla zima a omarodil. Jarmila ho v tom nechtěla nechat a tak „lehli“ oba. Jezdí nás teď na soutěže do dvaceti  a u prezence jsme vyřízení do dvou minut. Trať jsme zkrátili Helči, při nedělním kryatlonu si narazila na lyžích kostrč. To se projevilo jen zkrácením trati. Do vody nás šlo osmnáct. Všechno fotil a o všechny se staral Dalík.

24. MČR volný způsob

Máme za sebou první letošní mistrovství. Opírali jsme se renomované rozhodčí Petra Bukala a Lenku Nowakovou, pomohli a další známí a osvědčení sudí. U počítače to s Michalem jistili Pavel Bartoněk s Xenďou, v zázemí pomáhali Zuzka a Pavel Kouřilovi. Xenďa vtipně a pravdivě poznamenala, že výpočetní technika je starší než ona. Také se u Pulců servírovalo opět to samé polední menu.

Po sportovní stránce nás většina našich opor také nezklamala. Díky startu netrpělivého Roba mám na ruce modřinu a doma dvacátou mistrovskou kraulovou medaili. Plánoval jsem původně její zisk až v roce 2021. Neúčast Zuzky pomohl na stupínek stále se lepšící Helence.

Máme (opět) nejlepší českou zimní plavkyni

Ve středu 31. ledna jsme s Magdou vyjeli do Prahy nezvykle až odpoledne. Důvodem naší cesty bylo vyhlášení nejlepších sportovců Českého svazu plaveckých sportů. V těsné blízkosti Úřadu vlády se nachází ulice U plovárny. Hned v čísle jedna je na dlouhodobě ukotvené velké lodi thajská restaurace. Na závěrečném rautu to v občerstvení ale nebylo moc poznat.  😊

V téměř komorním prostředí se vyhlášení účastnilo okolo šedesáti osob. Většinou se jednalo o ty samé tváře jako v roce 2015 a loni, kdy jsme se rovněž mohl účastnit.

Branické ledy

První únorovou sobotu jsme se vydali do Prahy na předmistrovskou generálku v 18 lidech.

Vltava měla silný proud a teplotu nad 4°C. Domácí nás přivítali přesilou více než pětinásobnou. V honbě za body dokonce přihlásili pět plavců na vyšší než povolenou trať a vyneslo jim to rekordní počet diskvalifikací. Michal vyhrál a při nepřítomnosti dalších soupeřů je jeho nevýhra v celkovém pořadí poháru již pouze v oblasti teorie.

Dobře se dařilo Radce, Robovi, Vlaďce, Janě a Radkovi. Výhra v jejich věkové kategorii by jim neměla uniknout.