Jak to bylo u rybníka v Pávově

Chátrající zařízení TJ Sokol Bedřichov bylo po celou dobu závodů kanceláří pro prezenci, šatnou, jídelnou a místem setkání 133 zimních plavců. Modrá ekipa z Fidesu čítala 36 členů. Roztopený krb a plynový „bufík“ se snažili zlepšit tepelnou pohodu v místnosti. Prezence trochu vázla a taktéž popisování závodníků. Zjistit, že nejste na startovce na kilometr nebylo nic příjemného v době, kdy už se řadila na startu 750, kde figurovalo moje jméno. V tom prezenčním a popisovacím mumraji u dveří se aktivně podílel i náš předseda a vše uvedl na pravou míru.

Ve dveřích se však konečně objevila skupina „Slavkováků“ a Petr nastoupil na Zdeňka Kyjovského: „ za 7 minut startuje 750ka, to nestíháš, ale v klidu si dáš kilák? Musíš se hned rozhodnout!“ Co chudák Zdeněk mohl dělat…, buď hekticky do plavek a na start, nebo „v pohodě“ kilometr. Podlehl situaci, protože v té chvíli, a v tom davu u dveří nebylo snadné si najít místo, kde se převléknout a chytnout ten správný směr. A tak ho Péťa s radostí nechal přepsat na nejdelší trať. Tu nakonec Zdeněk zvládnul a patří mu náš obdiv.

Nebudu psát o výsledcích, ty si každý najde, ale chci se zmínit a podpořit aktivitu Zuzky, která představila novou kolekci pánských a dámských plavek s logem Fides. Kombinace modrých barev slušela každému bez rozdílu pohlaví, a tak většina přítomných si zvládla v tom tísnícím se davu vyzkoušet velikost a zapsat se do objednacího listu. Kdo to nezvládnul nebo nebyl v Pávově, tak bude mít možnost na čtvrtečním tréninku ve Slavkově a v sobotu v Přerově na Laguně.

Co se závodů týče, tak jsme si všichni vyzkoušeli konečně vodu pod deset stupňů. Na kupu bodů, která po každém závodě, k radosti předsedy, patřičně roste, jsme přidali další pořádný podíl. Polovička z nás ještě při zpáteční cestě poseděla v družné zábavě v restauraci U Nedbálků v Ostrovačicích. Předseda Péťa provedl rezervaci na 22.11. Asi proto, že je to sobota a svátek má Cecilka. Ne, on už myslí na to, jak se budeme vracet z Boleváku a asi proto, abychom se měli na co těšit.

Vodě zdar a studené zvlášť.

Pavel Kouřil

 

foto: Dalimil Marek