Rekordní medailový zisk z Podolí

V Praze jsme už byli poslední den měsíce ledna, poslední únorový den se pak do Prahy jelo znovu. Tentokrát se nám jednalo o 14. Mistrovství České republiky v zimním plavání – prsařský způsob.

Praha nabídla převážně zamračené počasí, teplota dokonce slezla pod tři stupně a voda naopak vystoupila nad 8°C. Na mistrovských tratích plavalo dvacet našich závodníků. Získali jsme patnáct medailí, o moc více to totiž nešlo ani teoreticky. Třeba v kategorii s Petrem, Radkem a Michalem (takto obsadili už potřetí za sebou stupně vítězů) doplaval na čtvrtém místě Laďa, šestém Mojmír a devátém Pjótr. Další „brambory“ přidal Lysák v céčku a šestý flek v mužích pak Velký Michal. Pochvalu zaslouží všichni, medaile někdy přijde i pro tyto plavce, pro někoho už třeba hned za rok.

Každá medaile je vždy důvod k oslavě a pochvale, byť některé možná mohly být jiné barvy, nicméně toho možná chceme někdy moc. I tak je naše úspěšnost výborná, vyhnuly se nám diskvalifikace. Na těch jsme naopak vydělali.

Osoby našich medailistů lze rozdělit na „obvyklé“ a „neobyklé“.  Těch prvních je dvanáct. Spolehnutí je mnoho let na Petra, Vítečka a Béďu, loni se přidala Magda a letos ještě Rosťa. Stříbro slušelo Hormonovi, Vlaďce, Mátému a Helči, o Radkovi už byla zmínka. Bronz získala i Zuzka, ta si příště jistě bude chtít pořídit jinou barvu.

Nečekané a o to více ceněné medaile získali Petřík Kunc, hned stříbro (díky opravdu hrubým chybám soupeřů) a taky Lubošek. Oba jsou nesmírně pilní borci, Petr je navíc oporou i v letní sezóně. Medaile letos začal získávat i Kyják. Je to tedy medailista sice neobvyklý, ale s jeho plackou se tak nějak dopředu počítalo, hlavně pokud si někdo dopředu přečte loňskou výsledkovku.

Domácích bylo 46, nás jen 27, i tak jsme v bodování málem tuto soutěž vyhráli. V pohárových závodech zabojovala sedmička Rišo, Kubášek, Dvojčata, Pavel Ryba, Svaťa a Jirka.

Předpovědi počasí jsou všelijaké, přesto už by nás měly čekat pouze čtyři hapeningové plavby v Senci, Opavě, Zařičí a Nové Pace. Pak zazvoní zvonec a zřejmě nejteplejší sezóně všech dob bude konec.

Petr

©Foto: Dalimil Marek


©Foto: Jiří Kottas