Poděkování Toníkovi!

V Lužici se již posedmé konalo rozloučení s plaveckou sezónou, na jejíž organizaci měl nesmírnou zásluhu Antonín Krejčiřík, náš velký kamarád.

Poskytnul přepychové zázemí pro plavce ve vyhřívaném stanu, bohaté občerstvení u vody vyhrazené plavcům, následně občerstvení v blízké restauraci a nezapomenutelné bylo posezení v „Tabačkárně“ s krásným dárkem na rozloučenou.

Ve 13:00 hodin nás Toník pozval na břeh, který byl obsypán stovkami diváků. Moderátorka Jana vyzdvihla osobnosti, které se akce zúčastnili. Největší zastoupení měl náš oddíl, a pak Toníkův mateřský z Jihlavy. Další třicítka otužileckých nadšenců a odvážlivců z okolí doplnila celkový počet 54 plavajících osob. Svítilo slunce, voda měla tři stupně, část vodní plochy bylo zamrzlé, venku docela foukalo a zvyšovalo pocit chladu tak na -5°C. Správné otužilecké podmínky. Pobyt ve vodě zvládli bez újmy všichni plavci, otužilci a odvážlivci. Silná jednotka záchranné vodní služby z Nových Mlýnů nemusela zasahovat a mohli se věnovat silvestrovskému veselí, které na břehu bohatě povzbuzovalo svařené víno a vynikající slivovička. Nebyla nouze ani o zabíjačkové dobroty včetně polévky podávané přímo z kotlů.

Po přesunu do „Tabačkárny“ vše začalo výborným gulášem. Následovala bohatá degustace vín od vinařů z Lužic. Kdo chtěl, mohl se plně věnovat slivovici, kterou poskytnul Toník ve velké míře. Pak se chopil kytary Pavel Podmela a byla mela. Od šesté hodiny večerní jsme se postupně začali loučit a trvalo nám to víc jak hodinu, než jsme se prozpívali k odchodu. Výborně nastartovaná silvestrovská nálada určitě nikoho neopustila. Při odchodu každý plavec dostal od Toníka dvě sedmičky dobrého vína a flašku skvělé slivovice.

Toníku, moc Ti děkuji!

Pavel Kouřil