Michalova pastvinská desítka

Předposlední dálkoplavecký víkend měl na svém programu 2 závody. V sobotu se plavalo na Labi v Kolíně, v neděli proběhl tradičně závod na Orlici v Pastvinách. Vybral jsem si nedělní termín a závod na Pastvinách. Byl jsem jediný zástupce oddílu na závodech v tomto víkendu.

Trať ani nemohla být jiná než 10 km. Okruh byl naměřen na 1 km, plavalo se tedy celkem 10 okruhů. Byť je Orlice v létě ne vždy čistá, překvapilo mě, že bylo vidět relativně hluboko po hladinu. Co se počasí týče, tak všechny plavce přivítala velká oblačnost, která po celou dobu závodu zakrývala slunce, chvílemi se zvedl lehce vítr a hrozilo nebezpečí deště. Déšť nakonec během závodu nepřišel.

A nyní k samotnému závodu. Ten jsem si chtěl hlavně užít a doplavat s dobrými pocity. Občerstvování jsem naplánoval vždy po lichém kilometru, tedy 1-3-5-7-9. První kilometr byl rozplaván rychleji, než bych si asi přál, ale následně jsem se snažil ustálit tempo, které jsem chtěl udržet ideálně do konce závodu. Mamka, která mě občerstvovala, mi hlásila, že se tempo daří držet, což se postupným předplaváváním některých soupeřů potvrdilo. V cíli jsem nakonec skončil na 9. místě a v kategorii muži 20 let a starší (která se také vyhlašovala) jsem obsadil 3. místo. S časem 2:43.39,6 panuje spokojenost.

Závod jsem neplaval na krev, doplaval jsem s dobrými pocity a to mi šlo především. Poslední zastávka by měla být v sobotu na Mělicích, kde bych se rozloučil se sezónou závodem na 15 km.

Michal