Olomoucký tobogán

V sobotu 25. února nás mělo jet dvacet do Olomouce. Janu sklátila choroba a zůstala doma.

Zbylých 19 plavců se téměř úspěšně ubránilo převaze Hanáků. Ti ovládli soutěž oddílů, my jsme byli druzí a Praha až třetí. Náš náskok zůstal prakticky nezměněný a před poslední čtvrtinou soutěže vypadá již jako spolehlivý.

Drtivá většina našich plavců šla na nejdelší trať 750 metrů. Největší psychický blok měl před startem Laďa Tylich a nakonec doplaval v mužích čtvrtý. Martin byl pátý, Radek osmý a Luboš devátý. Laďa Stejskal a Pavel se dělili o 18. místo, Fany byl 22. a Ivan 28. Někteří naši další plavci by toho už měli raději nechat.

V ženách skončila Magda druhá, Ivonka se dělila o páté místo s Hankou a hned za nimi byla Jarmila. Andrea byla 11. a Vlaďka s Hlenkou měly ve stejném čase 19. místo.

Pětikilo vyhrál Matěj, na to jsme už zvyklí, nováček Aleš byl třetí a Béďa osmý.

Ve velmi silném proudu jsme měli nečekané potíže s proplaváním cíle. Ty ale měla většina startovního pole.

Na zpáteční cestě už naše myšlenky směřovaly k první březnové sobotě a pražskému mistrovství.