Česko-slovenská soutěž v Bratislavě

V době konání MS v zimním plavání v Estonsku se „torzo“ oddílových opor vypravilo na soutěž ke slovenským sousedům. Bohužel se naplnily obavy organizátora soutěže o nízkou účast z důvodu konání světového šampionátu a dalších plaveckých akcí. Tato lokalita je pro nás celkem blízko, rozhodně blíže než nějaké lokality v severních nebo západních Čechách, proto jsem se snažila sehnat maximum Fidesáků, abychom tuto soutěž v nevýhodném termínu podpořili.

V sobotu ráno Pavel sesbíral spolucestující Evku, Andreu a Jožku, cestou mi ostatní naši plavci vzorně potvrdili účast a dle plánu jsme v 10 hodin dorazili do Bratislavy na Zlaté piesky. Odprezentovala jsem naši genderově vyváženou skupinu dvanácti plavců. Postupně se na místo dostavili i další Fidesáci – Michal, Slavkováci s Ivonkou, Danka, Aleš a nakonec i Laďa Tylich, který startoval z nás všech nejpozději.

Přáli jsme si vodu nad 8°C, to se nám splnilo, teplotu vzduchu 6°C však pocitově hodně snižoval dost silný vítr. Michal Moravec jako vrchní rozhodčí nás ještě „ujistil“, že trať je skutečně vyměřená poctivě. Limit 30 minut, to snad dáme všichni. U někoho i přesto byly naplno aktivovány strachové buňky, dobrou náladu udržoval vždy optimisticky naladěný Aleš. V příjemném zázemí, které nabízelo bohaté občerstvení, jsme vyčkali do časů našich startů.

V pravé poledne odstartovala první rozplavba nejdelší distance, kde byli naši nejrychlejší kilometrovníci: Michal, Pavel, Eva a Danka. Tři minuty po nich následovala druhá rozplavba na kilometru s Ivonkou, Janou, Hankou, Jožkou a Andreou. Nelehké podmínky způsobené silným větrem byly docela znát. Výborný výkon podal Michal, který doplaval na prvním místě, stejně tak osmý Pavel, Jožka uzavíral druhou desítku. Nejrychlejší z děvčat byla Danuška na 5. místě následována šestou Evou. Pak už holky doplavávaly kolegiálně ve dvojicích s minimálními časovými rozestupy – Jana s Ivonkou na 8. a 9. místě, vzadu to jistila Andrea s Hankou na 12. a 13. místě.

Na 750 m trati jsme měli dva plavce, Aleš doplaval na 3. místě a bramborový byl Fany. Po delší době mezi nás zavítal Laďa Tylich a zrovna se mu podařila výhra na pětistovce.

Společné foto, rozloučení a návrat k domovům. Velice příjemná zastávka nás čekala u Jožky. Jeho žena Vlaďka napekla výborné koláče, štrúdl i domácí pizzu. Čas u Jožky letí nejen ve sklípku (jak minulou sobotu v článku konstatoval náčelník), ale asi kdekoliv, protože by se dalo v příjemné srdečné a přátelské atmosféře povídat opravdu dlouho.

Misi, kterou tentokrát nevedl Petr, neboť byl ještě v Estonsku, hodnotím jako zdařilou. Podařilo se dát dohromady slušný počet účastníků z našich řad (z oddílů ČP nejsilnější zastoupení), kteří výborně spolupracovali a soutěž jsme si náležitě užili 🙂

Andrea