Jak se rodí zimní plavci

V sobotu 8. 10. 2016 jsem se stala účastníkem svého prvního závodu v zimním plavání.

Jak to začalo? V létě jsme chodili s přítelem kondičně plavat. A když zrovna nebylo počasí, tak jsme smutně koukali na zavřenou bránu koupaliště. Jen nám nešlo do hlavy, že i když třeba prší, je u bazénu pohyb, že tam někdo je!

A tak jsme se seznámili se slavkovskými otužilci a začali s nimi plavat. Potom provoz koupaliště skončil, a my mohli chodit dál. Postupně voda chladla a nás mezi sebe přijali do oddílu Fides Brno a přiblížila se sezóna zimního plavání a s ní i můj první závod.
Pokračovat ve čtení „Jak se rodí zimní plavci“

Vydařený začátek zimní sezóny – Slavkov 11. října 2014

V sobotu 11. října slavkovské koupaliště krátce znovu ožívá. Babí léto je konečně tu, voda vypadá lákavě. Kolik má stupňů? Patnáct. Výborně, jdeme na to!

Do Slavkova se sjelo 111 plavců ze 13 klubů zimního a dálkového plavání z různých koutů České republiky. Jsou mezi nimi také plavci ze Slovenska, Polska a jeden Brit. Přijeli poměřit svoji výkonnost v závodech na 100, 250, 500, 750 nebo 1000 metrů. Jedná se o první z 25 soutěží Českého poháru v zimním plavání v sezóně 2014 – 2015.
Pokračovat ve čtení „Vydařený začátek zimní sezóny – Slavkov 11. října 2014“

Čehovické ohlédnutí

Konec sezóny se projevil v úbytku sil nejen fyzických. Ani týden po odplavání předposlední série závodů Českého poháru v zimním plavání nebyla zde o nich ani zmínka. Takže, honem na to!

Do Čehovic se tentokrát sjel rekordní počet účastníků – 127. U rybníka byla skvělá atmosféra, na které se podílelo nejen Mušákovo mluvené slovo, ale především nádherné jarní počasí: teplota vzduchu 15° a hřejivé sluníčko, voda ohřátá na 12°. (Pamětníci mohou zavzpomínat na loňský rok, kdy ve stejnou dobu voda neměla ani tři stupně!) Pokračovat ve čtení „Čehovické ohlédnutí“