Monthly Archives: Únor 2015

Naši členové v televizním pořadu Gejzír

Česká televize natočila reportáž o otužování a odvysílala jej v pořadu „Gejzír“. Přímý odkaz na záznam je http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10805121298-gejzir/215562235000004/obsah/380563-otuzilci

Třináctidílná domácí medailová sbírka

V sobotu nám u Svratky asi nejvíc chyběl komentář Vítečka, asi by taky zvládl i nějakou medaili. Iva se ale činila, stejně tak její zlatá maminka a stříbrý tatínek.

Magda Okurková vítězkou ankety o nejlepšího českého zimního plavce

Začátek roku je vždy ve znamení nejenom přípravy na další závodní sezónu, ale i hodnocením předchozího sportovního roku a vyhlášením jeho nejlepších sportovců. Ti nejlepší z celého Českého svazu plaveckých sportů byli letos slavnostně představeni ve středu 4. února odpoledne v řecké taverně KRÉTA v Praze – Podolí, v těsné blízkosti řeky Vltavy.

V rámci ankety jsou od roku 1993 vyhlašováni bazénoví plavci, později přibylo také synchronizované plavání, dálkové plavání a plavání sekce masters. Od roku 2013 jsou oceňováni také zimní plavci. V premiérovém ročníku uspěla Eliška Novotná z Fides Brno, tu pak v předchozím roce vystřídala vítězka Českého poháru v zimním plavání a přemožitelka kanálu La Manche Aneta Lokajová  z Univerzity Brno.

Pozvánka na mistrovství ČR v zimním plavání

Srdečně zveme všechny zimní plavce i diváky na mistrovství ČR v zimním plavání ve volném stylu, které pořádá náš oddíl Fides Brno.

Mistrovství se uskuteční v sobotu 7. února od 12:45 hod. na řece Svratce v Brně – Bystrci (poblíž zastávky ZOO) a představí se na něm špička českého zimního plavání. Jelikož české zimní plavání patří mezi špičku na světě, budete moci spatřit nejlepší z nejlepších.

Branické ledy 31.1.2015

Tak jsme ráno v 8:30 s Helčou vyrazili z Blanska na již 14. závod v zimním plavání za jasného slunečného mrazivého počasí směr Praha. V Blansku bylo ráno – 5°C a cestou postupně klesal teplota až na – 8°C. Než jsme dojeli na 90. km dálnice D1, teplota se změnila na -3°C a obloha se zatáhla. Jak jsme se přibližovali k Praze, teplota stoupala a obloha se zatáhla. Na 44. km jsme uskutečnili nezbytnou zástavku „U Rybiček“.

A to nám do cíle – místa startu již zbývalo pouhých 30 km. Při příjezdu v 11 hod. již bylo parkoviště s poloviny plné, což ukazovalo, že bude startovní listina nabitá. A taky byla  – přijelo více než 190 plavců.