Monthly Archives: Duben 2015

Epizoda, nebo začátek dlouhé šňůry titulů?

První zimní titul Rosti Vítka přišel již v jeho druhé sezóně. V té předchozí si na útok na zisk nejcennější tuzemské trofeje připravil půdu ziskem prvního výkonnostního stupně. Díky tomu mohl uplynulou sezónu absolvovat bez omezení. Jeho starty v dřívějších letech se uskutečnily pouze na samém počátku sezóny a nelze je považovat za věrohodné zimní plavání. Novopečeného vítěze, trenéra v oddíle Kometa Brno a reprezentačního trenéra dálkových plavců jsme se zeptali na jeho dojmy těsně po skončení sezóny.

Zimní plavci ukončili v Nové Pace úspěšnou sezónu

Sezóna 2014/2015 byla již třetí po zavedené změně bodování „odshora“. Podruhé došlo k rozdělení kategorií mužů a žen v rámci absolutního pořadí Českého poháru.

Vydařily se již tradičně obě mistrovství i výkladní skříň našeho sportu v podobě vánočního Memoriálu Alfréda Nikodéma. Zde byla dokonce zaznamenána rekordní účast na soutěži Českého poháru – startovalo zde 290 plavců. Dalšími nejpočetnějšími soutěžemi se pak prezentoval agilní oddíl z Hradce Králové se 197 a Bráník se 194 plavci.

Vydařená premiéra v Zářičí

Poslední březnovou sobotu se soutěž Českého poháru plavala v této sezóně naposledy na Moravě. Agilní domácí oddíl Hané Prostějov celou letošní sezónou prošel ve výborné kondici. Nad očekávání se vydařila se i třetí soutěž, kterou Hanáci letos pořádali.