Komorní výprava v Krašovicích

Po brněnském MČR, kam to měla většina z nás relativně blízko, byly dalším dějištěm závodů v zimním plavání západočeské Krašovice nedaleko Plzně. Vzdálenost z Brna více než 300 km a tři hodiny dlouhá cesta již předem napovídaly, že účast našich plavců nebude hojná. Situace v některých kategoriích však naznačuje, že je třeba snažit se hrát až do konce sezóny.

Jedinou možností mojí účasti na závodech, která by byla přijatelná pro celou rodinu, byl víkendový výlet do Plzně. Slunečné sobotní odpoledne jsme strávili v historickém centru města.

V neděli dopoledne již byly naším cílem Krašovice vzdálené od Plzně asi 20 km. Z původní šestičlenné výpravy onemocněla vedoucí Václavka, proto jsem byla vedením pověřená já. Neměla jsem to z Plzně do Krašovic daleko, tak ani nebylo nutné kvůli prezenci vyjet moc brzy. Vše se pohodlně stihlo vyřídit před jedenáctou hodinou. Pak už jsme se na místě setkali s Berounskými a Honzou Böhmem. Chvíli před polednem jsme se krátkou procházkou přemístili z místa prezence na druhou stranu rybníku, kde už bylo vše připraveno na zahájení závodů.

Počasí nám tentokrát moc nepřálo. Před týdnem v Brně jsme se již optimisticky předjarně naladili. Dnes foukal silný nárazový vítr, poprchávalo a voda měla teplotu 3,9°C.

Hned na začátku si Alice odplavala svoji stovku (snad už opravdu poslední, protože rozhodně zvládne i trať delší). Pak už se pokračovalo nejdelší kilometrovou tratí, na kterou šla mužská část naší výpravy. Jaromír obsadil 5. místo a devátý byl Honza. Následovala trať 750 m, kde jsem skončila čtvrtá. Na stupně vítězů dosáhla pouze Natálka, která na pětistovce doplavala druhá.

Všechny nás čekaly dlouhé cesty do našich domovů. Za necelé dva týdny se pokračuje na prsařském MČR v Praze. To už bude březen a mohlo by to vypadat zase o něco víc jarněji.

Andrea