Máme první tři letošní medaile z dálkového plavání

Před dvěma lety jsme získali na mistrovské desítce na Seči v post-covidové sezóně jediné stříbro díky Michalovi Slaninovi. Loni to bylo lepší, Michal to vytáhl na zlato a stejný kov brali i Václavka, Magda a … všechny je jmenovat nemusím.

Taky letos jsme měli na startu čtyři plavce. Jenom ten kádr jsme trochu obměnili. Michal s Magdou svoje pozice obhájili, takže máme letošní první dva tituly. Katka strávila za víkend ve vodě sečské přehrady víc jak šest hodin a vylovila z ní stříbro. Rosťa se vydal na první desítku v životě. Mezi šesti soupeři v kategorii dobyl nepopulární čtvrté místo, ale o víc jak 14 minut uplaval Kubovi Valníčkovi, který je mimo jiné také mistrem světa v zimním plavání.

Laďa napodobil amerického prezidenta (nebo Biden Laďu?) a spadl z kola. Na Seči tak neplaval ani jeden z nich, což se v případě prezidenta USA tak nějak ani nepředpokládalo. Jinak jsme ale zvládli úspěšně dvacet startů, vysolili majlant za ubytování i startovné. V letošní prapodivné sezóně bude naším druhým vrcholem račický víkend, který se koná netradičně již za čtyři týdny. Opět mám rezervovaných 12 a 12 noclehů a opět bude křeč s jejich uplatněním.   

Víkendovými hrdiny jsou všichni naši účastníci. O Katce již byla řeč, Michal obhájil titul a je naší oporou nepřetržitě mnoho let v obou sportech. Rosťa zaplaval v 52 letech první desítku a podal výborný výkon. Magda stihla za čtyři dny tři 12 hodinové směny a jeden mistrovský závod na deset kilometrů.

Absolutorium zaslouží také plavci, kteří za víkend uplavali nadvakrát osm kilometrů – Ivonka, Vendy a Fany. Druhou pětkou ve výborném čase se během osmi dnů prezentovali Berounští. V nedělní větrné loterii zvládla Vlaďka mezi vysokými vlnami svůj závod a zřejmě by jí to mohlo stačit na pohárovou výhru v kategorii. Další Slavkovačky nám neudělaly ostudu na sobotní trojce, kde podle očekávání podlehly mladší Haně Černé – Netrefové, účastnici tří olympiád a držitelce devíti medailí z mistrovství Evropy. Ivan si vše v sobotu nastudoval a v neděli zvládl pětku.

V sobotu jsme měli díky obětavému Milanovi k dispozici opět nejlepší zázemí. V neděli už ne, příroda byla proti, podobně na tom ale byly i jiné výpravy.

Oddíl se rozdělil na aktivní plavce. Dále na ty, kteří nějaké soutěže v létě plavat plánují a na ty, pro které ještě sezóna nezačala ani v teoretické rovině. Je to škoda, protože kromě Brna a Račic už toho k vidění moc nebude. Samozřejmě nás čeká hezká „spanilá jízda“ na Lipno, podívat se můžeme také na Pastviny a na zářijové ukončení na Mělicích.

22:55, stihl jsem to ještě neděli.

Všechno nejlepší všem našim otcům!  

Petr