Úspěch i na další pohárové zastávce

Před rokem nás bylo v Červeném Kostelci dvanáct. Letos jsme plavali v patnácti lidech (remíza s Hanou, ale bodově to vyzní určitě pro nás). Ta dvanáctka nám ale zůstala, tolik nás bylo včera na kilometru.

Chyběla loňská vítězka Magda, kterou téměř adekvátně čtvrtým místem nahradila Natálka. Táta Jaromír byl pátý. Loňské třetí místo si zopakoval Michal (Slanina, Moravec si zopakoval vrchního rozhodčího), 14. jako loni byl Radek a 18. místo zopakoval náčelník, který ve druhé polovině zadrženého závodu předplaval šest soupeřů. Nicméně zůstal i jeho 90 vteřinový odstup na Radka.

Novicka Eva nám pořád důvěřuje a zjistila, že v závodě není čas na pocity tolik, jako na tréninku. Doplavala opět v první desítce, hned za ní Jarmila a za Jarmilou na 12. místě Jana. Hanka ve třetí kilometrové rozplavbě po výborném výkonu byla celkově patnáctá. Helenka se z kilometru tradičně odhlašovala už někde za Rohlenkou. Také včera ten kilometr nakonec v pohodě zvládla a v kategorii 60 – 69 let máme na stupínku zatím kompletní slavkovskou sestavu.

Vlaďka míří po další úspěšné „750“ za výhrou v kategorii. Kategorií vedeme dokonce sedm, Praha jenom dvě, nebude to tak ale pořád… Luboš byl čtvrtý na 750, kilometr by zvládl asi jako Laďa. Matěj byl na pětistovce třetí a pódium ho taky nemine, navíc bude junior ještě dva roky.

Při vyhlášení na konci sobotní soutěže dostali putovní poháry absolutní vítězové Českého poháru za sezónu 2021/22. Se sedmiměsíčním zpožděním. Pokrok se nedá zastavit…             

Petr