… a pak se z mlhy vynořila dvě zlata a dvě stříbra…

Těšili jsme se na Plumlov, že pojedeme ještě naposledy ze závodů za světla. Nakonec nám to nevyšlo kvůli obligátní zastávce v cukrárně U tří císařů. To mluvím jen za Radkovo auto s Evou, Magdou a se mnou. Ostatní se skoro všichni vytratili včas, protože soutěž gradovala ještě za slunce, někdy okolo 12. hodiny, ale vyhlášení začalo až o tři hodiny později.

V rychlé mužské rozplavbě nestačil Michal pouze na Víťu Polanského a Jaromír byl čtvrtý, hned za Táborákem. Honza Böhm bral šesté místo, Petr byl dvanáctý a Rosťa třináctý. Na 18. místě skončil nestárnoucí Radek. Ze 45 mužských kilometrovníků jsme dodali jedenáct.

V ženách vyhrála o parník Andrea Klementová. Magda byla za ní, Valčava skončila pátá. Na osmém až třináctém místě dorazil během minuty do cíle vláček hned šesti našich děvčat. Celkově osmá byla Eva, hned po ní Ivonka, následovalo slavkovské trio Jarmila, Jana a Hanka. A tu ještě jistila Andrejka. Helenka po měsíci tvrdé teoretické přípravy již nepotřebovala politické školení na téma „teplota – limit – body – stihneš – neboj se zbytečně“ a odplavala spolehlivě další kilometr. Tři Slavkovačky nikdo ze stupínků v kategorii hned tak nesesadí. Ze dvaceti „kilometrovnic“ tak bylo našich dokonce devět. Dvě stříbra z kilometru byla doma.

Potom vodní plocha téměř zmizela a v orientačním závodě pomalejších plavců na kilometru už nemohlo dojít k žádným změnám pořadí. Vrchní rozhodčí byla naše Lenka a ta pak operativně rozhodla, že zbylé soutěže od 750 metrů níže se poplavou na krátkém kole pro trať 250 metrů. Bylo to velmi správné rozhodnutí, viditelnost chvílemi klesala pod sto metrů.

Náš host Ota pak suverénně vyhrál 750, Vlaďka ji dokončila a vede ještě suverénněji kategorii. Béďa zvládl 500 a dotahuje se na Andreje. To včerejší pětikilo vyhrál náš dorostenec Matěj. Dva mladší bráchové mu jen záviděli a určitě se těší na to, jak budou s námi taky plavat. Táta Luboš už definitivně eliminoval strachové buňky a pohodlně a za velké body zvládl první letošní kilák.

Přijel se na nás podívat pan Aleš Čtvrtníček. Jako neregistrovaný nemohl plavat víc jak 250 metrů. Aleš je excelentní triatlet a běžec a pořadatel významných brněnských závodů. Do ničeho jej nebudeme nutit. Plavat umí a hodil by se nám všude, určitě na štafety do Račic. Při pořádání závodů jeho rady také rádi využijeme. Má zkušenosti se soutěžemi o dvě nuly významnějšími, než jsou tyto naše koupačky, mistrovství ČR nevyjímaje.

Petr