Vydařené hradecké vystoupení

Na finální přihlášku jsme si museli počkat díky některým „taktikům“ až do pozdního středečního odpoledne. Nakonec nás jelo dvacet, Valčava ještě trochu marodí po návštěvě Itálie.

Kilometr si přihlásilo hodně přes 40 lidí, nakonec jej ve vodě těsně nad čtyři stupně plavalo jen dvacet osm. V pětici žen doplavala Magda druhá a mezi 23 muži před sebou Michal nechal pouze bratry Polanské. Jaromír skončil opět hned za ním a potvrdil vedení v celém poháru a v prestižní kategorii veteráni 50 – 59 let. Závod dobře vyšel Honzovi, pěkný výkon podal také Fany a dva naši céčkoví veteráni.

Slavkovská skvadra s Ivonkou moudře zvolila 750 a měly nad soupeřkami z kategorie výrazně navrch. 

Natálku zaslepil strach, a tak vyhrála pouze pětistovku. Na tu si troufl také náš benjamínek Matěj, i on si dovezl do cíle spolehlivý náskok. Na pětikile byla rovněž Helenka, nepotvrdila tak bohužel brejk na Libu a Helču. Ukázněný výkon podal Ivan, Vlaďka už má po sobotě výhru v kategorii prakticky v kapse.

Novicky Evička a Alička si daly 250, když na delší trať zatím kvůli chybějící třídě nemůžou.

V soutěži oddílů se ještě více vyjasnilo a prakticky tam už není o co hrát. Potěšitelné je, že si držíme naše pódia a Matěj v pondělí již povede svoji kategorii. V povznesené náladě jsme si na závěrečném pozdním vyhlášení slíbili, že skoro všichni pojedeme také do Chocně.

Domácí Jarda Jelínek slibuje start a cíl z jednoho místa.

Petr