Rekordní pražské vystoupení

Sedm zlatých vozíme z Prahy dost pravidelně. Včera přibyl největší počet stříbrných medailí (některé z nich ale mohly být taky ještě zlaté) a navrch tři bronzové. Celkově jsme se zastavili na 16 cenných kovech.

Ota a Ivan „šli po bodech“ a na svůj start čekali déle než čtyři hodiny. Ota prohrál jen s bráchy Polanskými a Táborákem. Velmi slušně zaplaval Ivan.

Dalších 21 plavců už šlo na mistrovské trati. Pavel Šimek bohužel porušil hodně fundamentální a striktně vyžadované pravidlo a nebyl klasifikovaný do mistrovství. Alice skončila osmá, ale určitě může jít ještě hodně nahoru. V její kategorii jsme i tak obsadili kompletní stupně vítězů díky budějovicko – slavkovsko – žabinské klice našich děvčat. Helenka skončila pátá. Nepopulární brambory si přivezli z Prahy Eva (jediná v kategorii ženy masters A a Laďa, s ním jsme plavali Radek a já a má duatlonový bronz). Dalších 16 plavců už na medaili dosáhlo.

Větší část výpravy tvořila fandící publikum a většinou se nehnula od bazénu. Se 33 metry jsme si dobře poradili a našli jsme si brzy i způsob koučinku. Přesto doufáme, že se jednalo o epizodu, která se už nebude opakovat.

Mistři ČR – zlato: Martin Klučka, Magda Okurková, Honza Böhm, Jarmila Mašová, Václava Benešová, Vlaďka Fialová a Béďa Hanuš.

Stříbro: Andrea Matute Portugal, Michal Slanina, Jaromír Berounský, Marek Halva, Hana Matýšková a taky náčelník (po 19 zlatech to muselo už někdy přijít).

Bronz: Natálie Berounská, Ivona Láníčková a Radek Suchopa.

S bilancí 7 – 6 – 3 jsme ovládli mistrovství, protože domácí zopakovali svoji brněnskou kraulovou bilanci 3 – 3 – 5.
Třetí oddíl PLAF má skóre 1 – 2 – 0. Jedno zlato mají ještě Třebíč (Andrea), SABR, Rybníkářky (Radka) a JPK (Alenka).
V oddílech se přiblížilo druhé místo. A v titulech to s Prahou máme v součtu s duatlonem už 23:10, v poháru můžeme tuto bilanci ještě vylepšit.

Všechno se děje v sezóně, kdy máme velmi omezené tréninkové podmínky. O to větší poděkování patří všem, kteří nad očekávání úspěšně utvářejí náš „hospodářský výsledek“ a obětují další a další volné víkendy, často za cenu velmi razantních logistických opatření.

Petr