Další příspěvky do medailové sbírky – Tallinn, den třetí

Chladné a jasné čtvrteční ráno pro nás připravilo příjemný kolorit pro bohatou snídani. Dnes toho spěchu nebylo tolik. Třetí závodní den byly na programu pouze dvě disciplíny: 25 m volný způsob a 50 m prsa.

Václava Benešová plavala z našich první, ale bylo to až po desáté hodině. V dlouhém dopoledním programu rozplaveb se do vody dostalo přes 200 děvčat, jen v její kategorii měla 40 soupeřek. Šesté místo sice není medaile, ale uznání si tento výkon určitě zaslouží. Jaromír Berounský dal 25 m kraul pod 14,5 vteřiny, ale ani on nebral medaili, skončil na 5. místě. Více našich plavců na této trati nestartovalo.

Volno dnes měli Helenka Pavézková, Eliška Podmelová, Magda Okurková a Radek Suchopa. Zvládli procházku starého města. Čistého a vzorně udržovaného. Na oběd už jsme byli všichni spolu a osm prsařů se chystalo do odpolední akce. Václavka byla od medaile tentokrát daleko, našemu nejrychlejšímu plavci Jaromírovi chybělo na 4. místě jen 42 setin, Petrovi Miholovi (také 4.) jen 21 setin. Ivan Marek byl v osobním rekordu pátý a porazil výborného Franka Herbsta.

Druhá polovina mančaftu už medaile získala. Honza Böhm uhájil bronz o 12 setin, třetí byla také Jarmila Mašová a má již kompletní sadu medailí. Vlaďka Fialová skončila dnes mezi čtyřmi soupeřkami druhá a Béďa uhájil zlato o 2,5 sekundy.

V součtu je to pro nás již 27 medailí, bilance narostla na 9 – 10 – 8, k tomu další záplava umístění na „velkém pódiu“. Zítra nás čekají trati 25 m prsa a kraulová stovka. Šanci máme na obou. Nebude snad příliš vadit, že plavecký život na tuzemském kolbišti neposkytuje pro tyto vzdálenosti mnoho průpravy.

Petr