Hrstka statečných v Nové Pace

O Bílé sobotě se nás na předposlední závody po několika odhláškách vypravilo deset. Sluníčko svítilo a hřálo, nálada se zdála svátečně velikonoční, voda taky vypadala přívětivě. Ale po vstupu se stáhly všechny póry a chvilku trvalo, než si tělo zvyklo. Pak už to šlo, prsty nemrzly a po doplavání se poměrně brzy vše vrátilo do normálu.

Po startu si každý hledal tu nejlepší cestu, takže v početných rozplavbách nebyla nouze o kopance a následné modřiny. Ale doplavali jsme celkem úspěšně. Kilometr vyhrál Michal, Honza bral bramboru a zase postrádal čepičku. Eva doplavala šestá, Jarmila jedenáctá před Hanou. Na trati 750 m byl Mojmír druhý a Jožka sedmý, Hela na 13. místě a peloton jsem uzavírala já. Ale naštěstí v limitu. Na pětistovce jsme měli jen jednoho zástupce – Laďa Tylich skončil čtvrtý.

Po poslední rozplavbě okamžitě proběhlo vyhlášení prvních tří mužů a žen na trati 1000 m a jelo se domů.

Je prima, že na odpočinek nám přibyl jeden sváteční den, někteří jsme už docela unavení.

Tak hezký zbytek Velikonoc a za týden ahoj v Záříčí, budeme slavit medaile i úspěšná osobní umístění!